Cyfrowa lornetka Sony nagrywa w Full HD

Firma Sony przygotowała dwie nowe, cyfrowe lornetki, które umożliwiają nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.
Cyfrowa lornetka Sony z funkcją kręcenia filmów Full HD
Cyfrowa lornetka Sony z funkcją kręcenia filmów Full HD

Sony DEV-5 i DEV-3 to pierwsze na świecie lornetki cyfrowe, które pozwalają także na nagrywanie filmu Full HD (AVCHD) z dźwiękiem stereo. Lornetki mogą także rejestrować scenę w trybie 3D. Maksymalne powiększenie w trybie 3D wynosi 5,4x. Lornetka DEV-5 jest wyposażona w funkcję zoomu cyfrowego. Jej włączenie rozszerza zakres powiększenia, wynoszący standardowo od 0,9x do 10x. W przypadku zoomu cyfrowego maksymalna wartość to 20×3 – przewyższa pod tym względem wiele tradycyjnych lornetek. Model DEV-3 umożliwia oglądanie w powiększeniu do 10x. Oprócz tego, obie lornetki pozwalają także wykonywać fotografie o rozdzielczości 7 Megapikseli.

W odróżnieniu od tradycyjnej lornetki, elektroniczna automatyka utrzymuje ostrość nawet na poruszających się obiektach. Jeżeli w polu widzenia znajdują się gałęzie i inne przeszkody, ostrość można skorygować ręcznie łatwo dostępnym pokrętłem. Dzięki elektronicznej automatyce ostrości obie lornetki ostro ujmują obiekty z odległości 1 cm (80 cm przy nagrywaniu w trybie 3D).

Za niezależną rejestrację obrazów dla lewego i prawego oka odpowiada para sprzężonych, precyzyjnych obiektywów Sony G współpracujących z przetwornikami CMOS Exmor R i wydajnymi procesorami BIONZ. Ponadto obie lornetki wyposażone są w optyczną stabilizację obrazu oraz złącze HDMI. Model DEV-5 jest dodatkowo wyposażony w odbiornik GPS, który automatycznie dodaje dane geolokalizacyjne do ujęć filmowych.

Oba modele lornetek są dostarczane z akumulatorem o dużej pojemności (NP-FV70), który wystarcza do 3 godzin nagrania 2D. Pozostały czas pracy akumulatora (w minutach) można sprawdzić w wizjerze elektronicznym. Filmy i zdjęcia zapisywane będą na kartach pamięci microSD (do 32 GB). Według producenta na karcie 32 GB można zarejestrować około 4 godzin filmu Full HD.

W sklepach nowych lornetek Sony możemy spodziewać się w listopadzie 2011 roku, w cenach 1400 oraz 2000 dolarów odpowiednio za modele DEV-3 i DEV-5.

Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.