Czy Facebook blokuje zaproszenia do Google+?

Dlaczego linki do zaproszeń znikają z Facebooka? Obie firmy zaczęły się kłócić o etykę.
Obie firmy stały się bezpośrednimi konkurentami

Obie firmy stały się bezpośrednimi konkurentami

Jeden z pracowników Google’a umieścił klip na YouTube, na którym widać, jak umieszczony przez niego na Facebooku link do Google+ nagle znika. O fakcie poinformowali Google’a użytkownicy Facebooka. Media szybko zaczęły spekulować, że Facebook w ten sposób broni się przed konkurencją.

Niestety, nie udało nam się odtworzyć sytuacji. Linki na Facebooku do Google+ w momencie pisania tego newsa nie zostały usunięte, mimo iż umieściliśmy je tam wczoraj. Nie tylko my to sprawdziliśmy. Już wczoraj słychać było zarzuty o oczernianie Facebooka i kiepskiej próbie promocji Google+

Facebook z kolei zaprzecza, by blokował Google+. Przyznaje, że stara się dobierać na ścianach użytkownika treści kontekstowo i że stara się eliminować spam. Nie ma jednak żadnej blokady założonej na Google+.

Google jak dotąd nie odpowiedział oficjalnie na obronę Facebooka. Przyznaje jednak, że ciężko mu zweryfikować działanie facebookowych filtrów i możliwe, że nagrany filmik był przypadkiem. Krwi jednak obie firmy napsuły sobie wiele…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.