Debiut produktów Autodesk na Mac OS X Lion

Autodesk, Inc. zadebiutował z nowym oprogramowaniem AutoCAD stworzonym na Mac OS X Lion: AutoCAD 2012 for Mac i AutoCAD WS for Mac.

Ponadto Autodesk ogłosił dostępność oprogramowania AutoCAD LT for Mac na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Rozszerzenie dostępności oprogramowania AutoCAD LT na wszystkie kraje, zaplanowane jest na przyszły rok.

AutoCAD 2012 for Mac został stworzony specjalnie na OS X Lion i stanowi platformę dla tworzenia atrakcyjnych projektów. AutoCAD LT for Mac pozwala użytkownikom dokumentować projekty, optymalizować pracę oraz współpracować z zespołem projektowym i klientami. AutoCAD WS for Mac umożliwia użytkownikom przeglądanie i współpracę na plikach DWG w środowisku Mac. Co więcej, użytkownicy AutoCAD WS mogą zapisywać pliki DWG w formacie PDF lub DWF i synchronizować je z ich bazującym w chmurze kontem AutoCAD WS, tworząc pliki, które można otworzyć z mobilnych aplikacji AutoCAD WS. AutoCAD WS jest dostępne wyłącznie w Mac App Store.

„Od czasu udostępnienia AutoCAD for Mac w zeszłym roku, opinie klientów są zdecydowanie pozytywne, co wyraźnie pokazuje potrzebę stworzenia oprogramowania do profesjonalnego projektowania na platformie Mac.”, powiedział Amar Hanspal, wiceprezes, Autodesk Platform Solutions and Emerging Business. „Stworzenie AutoCAD LT i AutoCAD WS for Mac podkreśla nasze zaangażowanie w udostępnianie projektowania dla coraz większej liczby osób, co pozwoli im kształtować otaczający nas świat.”

AutoCAD 2012 for Mac zawiera wiele udoskonaleń dotyczących funkcjonalności, projektowania, tworzenia dokumentacji, komunikacji i licencjonowania oprogramowania AutoCAD 2012, takich jak narzędzia do projektowania 2D i 3D, w tym narzędzia do projektowania złożonych kształtów 3D; wizualizację i renderowanie; licencjonowanie sieciowe; możliwość dostosowania wstążki interfejsu użytkownika; wsparcie dla aplikacji LISP i Object ARX oraz Object DBX; a ponadto:

Łatwość używania

  • Autouzupełnianie w linii poleceń
  • Wielofunkcyjne uchwyty
  • Edytowalna ikona UCS
  • „Visor” dla odnośników zewnętrznych

Dokumentacja

  • Funkcja szyku skojarzonego
  • Ulepszenie wielowierszowych linii odniesienia
  • Ulepszenie kreskowania i gradientów

Projekt

  • Tworzenie podglądu

Komunikacja

  • Obsługa formatu PDF

Podobnie jak w znanej mobilnej aplikacji AutoCAD WS for iPhone i iPad, wprowadzonej na rynek we wrześniu ubiegłego roku, AutoCAD WS for Mac jest prostą, bezpłatną aplikacją zapewniającą podstawowe narzędzie do przeglądania, edytowania i udostępniania projektów AutoCAD for Mac OS X Lion. Dzięki funkcjonalności współbieżnej edycji, użytkownicy mogą również współpracować w ramach projektowania na wielu platformach- komputer, telefon komórkowy i Internet.

AutoCAD LT for Mac jest zgodny ze standardem interfejsu aplikacji Mac, obsługuje znany pasek narzędzi Apple i szeroką paletą narzędzi. AutoCAD LT for Mac również obsługuje funkcje natywnego Mac OS X, w tym nawigację Cover Flow i funkcję Multi- Touch.

0
Źródło: Autodesk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.