Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków

Przy okazji ostatniego oświadczenia o wynikach finansowych prezes i dyrektor generalny Intela Paul Otellini powiedział, że jest zadowolony z reakcji branży i zaangażowania klientów w nową kategorię produktów.
Asus UX21 - jeden z pierwszych ultrabooków, jakie zadebiutują na rynku

Asus UX21 – jeden z pierwszych ultrabooków, jakie zadebiutują na rynku

Sean Maloney i Mooly Eden wyjaśnili z kolei, że ultrabooki wejdą na rynek w kilku fazach. Faza pierwsza rozpoczęła się, kiedy Intel wprowadził w czerwcu niskonapięciowe procesory Intel Core ULV drugiej generacji, dzięki którym już w tegorocznym sezonie świątecznym nowe systemy pojawią się na sklepowych półkach.

Faza druga skupia się na nowej mikroarchitekturze procesorowej o nazwie kodowej Ivy Bridge, która ma być dostępna w systemach w pierwszej połowie 2012 r. Laptopy bazujące na Ivy Bridge zaoferują większą energooszczędność, inteligentną wydajność wizualną, krótszy czas reakcji i wyższy stopień bezpieczeństwa. Szybsze technologie wejścia-wyjścia, takie jak USB 3.0 i Thunderbolt, również stanowią część bieżących prac Intela nad rozwojem nowej platformy PC.

Trzecią fazą będzie intelowska mikroarchitektura o nazwie kodowej Haswell, która przyspieszy rozwój ultrabooka i zaoferuje możliwości laptopów w bardzo cienkich i lekkich, szybko reagujących i dobrze zabezpieczonych konstrukcjach. Dzięki niej Intel przekształci technikę komputerową za pomocą bardziej energooszczędnych procesorów, które zapewnią bardziej dynamiczne wrażenia w niezwykle eleganckich systemach.

W efekcie, pod koniec 2011 roku pojawią się systemy, które mają zaoferować:

  • Cienkie i lekkie konstrukcje – mniej niż 21 mm grubości – niektóre jeszcze cieńsze.
  • Ultraszybki rozruch – technologia Intel Rapid Start pozwala szybciej uruchomić system nawet ze stanu najgłębszego uśpienia, oszczędzając czas i baterię.
  • Przedłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym – ultrabooki zaoferują 5 godzin pracy na bateriach nawet w przypadku najcieńszych konstrukcji, a niektóre systemy będą działały przez 8 godzin lub dłużej, umożliwiając całodzienne użytkowanie.
  • Bezpieczeństwo – bios/firmware będą eksponować sprzętowe zabezpieczenia w postaci technologii Intel Anti-Theft i Intel Identity Protection
0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.