List otwarty od następcy Steve’a Jobsa

Tim Cook postanowił podnieść na duchu pracowników Apple'a. Zapewnił w liście do swoich pracowników, że jego firma się nie zmieni w żaden sposób, a praca z Jobsem była dla niego "największym przywilejem w życiu".
Tim Cook
Tim Cook

Nie mogę się doczekać możliwości, jakie daje bycie CEO najbardziej innowacyjnej firmy na świecie. Praca w Apple’u była najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem, to był największy przywilej pracować dla Apple’a ze Steve’em przez ponad 13 lat. Podzielam optymizm Steve’a, jeśli chodzi o świetlaną przyszłość Apple’a.

Steve był niesamowitym przywódcą, moim mentorem, a także dla całej kadry kierowniczej i naszych fantastycznych pracowników. Nie możemy się doczekać tego, aż Steve dalej będzie nas wspierał swoją inspiracją i natchnieniem jako prezes.

Chcę, abyście byli pewni, że Apple się nie zmieni. Pielęgnuję i cieszę się z unikalnych zasad i wartości Apple’a. Steve zbudował firmę i kulturę niepowtarzalną na całym świecie, i taka ona pozostanie, już jest wryta w nasze DNA. Będziemy dalej tworzyć najlepsze produkty na świecie, które zadowolą naszych klientów, a pracowników uczynią dumnymi.

Kocham Apple i nie mogę się doczekać pełnienia moich nowych obowiązków. Niesamowite wsparcie zarządu i kadry kierowniczej, a także wielu z was, było inspirujące. Jestem pewien, że nasze najlepsze lata dopiero przed nami, i że Apple dalej będzie tak magicznym miejscem, jak do tej pory.

Tim

Apple zawdzięcza wiele Cookowi. To właśnie on, jako dyrektor ds. operacyjnych, obniżył cenu sprzętu Apple’a dzięki korzystnym umowom z dostawcami części składowych. Uważany jest za pewnego siebie gbura, ale owa pewność siebie ponoć powoduje, że osoby skupione wokół Cooka zaczynają czuć się bezpiecznie. Tak, czy inaczej, przed Cookiem wielka misja zastąpienia Jobsa. Czy mu się uda? Czas pokaże…

Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.