Microsoft prezentuje dotykową mysz Explorer Touch Mouse

Firma Microsoft rozwija swoją technologię dotykową, a efektem tego jest między innymi rodzina myszy z serii Touch, która teraz powiększa się o kolejne urządzenie.

Explorer Touch Mouse to już trzecia, po Arc Touch Mouse i Touch Mouse, mysz firmy Microsoft, w której do sterowania wykorzystano dotyk i zminimalizowano liczbę elementów mechanicznych. To także jedna z niewielu myszy na świecie, która może pracować na jednym zestawie baterii prawie półtora roku.

Explorer Touch Mouse posiada dotykowy pasek przewijania, zastępujący tradycyjne kółko i umożliwiający przewijanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne zarządzanie stronami internetowymi, zdjęciami oraz dokumentami Word czy Excel – wszystko za pomocą ruchu jednego palca. Mysz wyposażono też w pięć programowalnych przycisków, które umożliwiają szybki dostęp do wybranych funkcji i zadań.

Dzięki zastosowaniu nowych energooszczędnych układów scalonych w sercu myszy oraz technologii LED w BlueTrack, inżynierowie z Microsoft wydłużyli czas pracy myszy. Explorer Touch Mouse to pierwsza mysz Microsoft, która dzięki niskiemu zużyciu energii, jest w stanie pracować do 18 miesięcy na jednym zestawie zasilania, składającym się z dwóch baterii AA. A gdy wreszcie nadchodzi czas wymiany źródła zasilania, zawczasu informuje o tym kolorowy wskaźnik zużycia baterii.

Do bezprzewodowej myszy załączony jest nano-odbiornik USB typu Snap-in, który można umieścić w porcie USB i pozostawić tam, nawet w trakcie podróży. Mysz dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej, wiśniowej i szarej.

Explorer Touch Mouse będzie dostępna we wrześniu 2011 roku. Myszy objęte zostaną trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta na skalę światową i będą kosztowały 149 PLN. Explorer Touch Mouse współpracuje z systemami Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.7.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.