Multidotykowa Microsoft Touch Mouse trafia do sprzedaży

Touch Mouse została stworzona specjalnie dla systemu operacyjnego Windows 7. Przewijanie w górę i w dół, w przód i w tył, minimalizowanie, maksymalizowanie – wszystkie te czynności można teraz wykonywać w bardziej naturalny i płynny sposób za pomocą gestów.

Touch Mouse wykorzystuje technologię panelu dotykowego. Charakteryzuje się płaską powierzchnią, nie posiada więc ani kółka przewijania, ani nawet, znanego np. z Arc Touch Mouse, paska dotykowego. Ruchem jednego palca po powierzchni dotykowej uzyskiwany jest efekt przewijania w górę, w dół oraz na boki – od szybkości wykonanego ruchu zależy tempo przewijania dokumentów czy zdjęć. Ruch dwóch palców minimalizuje oraz maksymalizuje otwarte okna, zaś ruch trzech palców oczyszcza pulpit ze wszystkich okien lub pozwala na ich podgląd, rozmieszczając je obok siebie. Dodatkowo przesuwając palcem po bocznej części panelu dotykowego Touch Mouse, można poruszać się naprzód lub cofać strony internetowe, a także dowolne dokumenty oraz zdjęcia. Wyprofilowany kształt myszy sprawia, że wygodnie leży ona w dłoni, dostosowując się do naturalnego wygięcia śródręcza.

Touch Mouse wyposażona została również w technologię BlueTrack, dzięki której można jej używać na niemal każdej powierzchni – na drewnianym parkiecie, miękkim materacu, skórzanym fotelu i wielu innych. Połączenie technologii BlueTrack z technologią dotykową sprawia, że z myszy Touch Mouse można korzystać nie tylko na nietypowych, ale również niewielkich powierzchniach. Ruchy palców po panelu dotykowym zastępują obszerną pulę ruchów całą myszą, którą należy wykonywać, wykorzystując standardowe urządzenia sterujące.

Premiera myszki Touch Mouse odbędzie się w drugiej połowie sierpnia 2011 roku w sklepie Chip.pl. Myszy objęte zostaną trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta na skalę światową i będą kosztowały 229 PLN.

Touch Mouse współpracuje z systemem Microsoft Windows 7. Mysz osiąga pełną funkcjonalność po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania od producenta, na które potrzebne jest 100 MB wolnej przestrzeni.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.