Największy producent komputerów PC odchodzi z branży?

HP nie tylko żegna webOS-a. Wygląda na to, że to również koniec notebooków tej firmy.

HP ProBook 5330m

HP ProBook 5330m

HP, według wiarygodnych, ale nieoficjalnych informacji, jeszcze dziś ogłosi zamknięcie oddziału zajmującego się komputerami osobistymi. Planuje za to zakup Autonomy Corp. za 10 miliardów dolarów, która zajmuje się mechanizmami wyszukiwawczymi dla baz danych.

Jeżeli to prawda, a wszystko na to wskazuje, to mamy kolejny news roku i niesłychane wydarzenie dla całego rynku komputerowego. HP sprzedaje najwięcej komputerów na świecie. Na drugim miejscu jest Dell. Co więcej, HP uważane jest za ojca PC-ów. Hewlett-Packard 9100A z 1968 roku kosztował 5 000 dolarów i był jedną z pierwszych maszyn tego typu. Co więcej, HP mogło mieć na własność komputery Apple’a. Jednak odrzuciło projekt komputera Apple 1 PC od Steve’a Wozniaka.

Oprócz komputerów osobistych, HP sprzedaje ze sprzętu domowego również drukarki. W 2001 roku kupiło firmę Voodoo, zajmującą się komputerami dla graczy. Wkroczyło też na rynek smartfonów i tabletów, ale jak właśnie wam donieśliśmy w poprzednim newsie, HP się wycofało z tego rynku.