Nowy darmowy kurs aplikacji web

Zapraszmy do nowego darmowego kursu tworzenia aplikacji web. Dowiedz się jak stworzyć własną stronę web od podstaw!

Zapraszamy na nowy kurs o tworzeniu aplikacji web

Od początku sierpnia rozpoczął się nowy, darmowy kurs o tworzeniu stron www i aplikacji web. Jest skierowany dla wszystkich, którzy chcą stworzyć stronę internetową wykorzystując najnowsze technologie i dostępne rozwiązania.

O czym jest kurs?

Kurs prowadzi od początku przez proces tworzenia aplikacji www zarówno od pustego szablonu, jak i na podstawie CMSów – gotowych systemów zarządzania treścią. Podczas kursu zaprezentujemy program Microsoft Platform Installer, środowisko wspomagające tworzenie i modyfikowanie aplikacji WebMatrix oraz technologie, w których można tworzyć swoje aplikacje. W części poświęconej CMS-om poznasz szczegółowo systemy Umbraco, Joomla, WordPress i Drupal.

W praktyce zainstalujemy i skonfigurujemy te systemy, rozszerzymy je o dodatkowe możliwości i będziemy modyfikować wyglądy stron. Na koniec serii sprawdzimy, jak wybrać najlepszego hostera i wdrożyć aplikację na zewnętrzny serwer. Następnie w praktyce uruchomimy swoją aplikację w Windows Azure.

Regularnie publikujemy nowe odcinki

Na kolejne odcinki zapraszamy w każdy worek i czwartek. Łącznie będzie 40 odcinków a cały kurs potrwa do końca listopada.

Wszystkie odcinku będą publikowane na portalu Channel9 pod adresem: http://channel9.msdn.com/Series/Kurs-aplikacji-web-od-podstaw?WT.mc_id=aff-n-pl-dca-CK- Zachęcamy też do obejrzenia zapowiedzi kursu: http://www.youtube.com/watch?v=VCHRCVcO-r0

Co jeszcze będzie w kursie?

Galeria aplikacji Web, Platform Installer, serwery i narzędzia dla programistów

Korzystanie z programu WebMatrix, używanie baz danych i składni Razor

Umbraco – zaczniemy od instalacji, pokażemy najciekawsze funkcje, stworzymy sklep internetowy

Popularne systemy CMS też od podstaw: Joomla, Drupal, WordPress

Wdrażanie gotowego projektu na zewnętrzny hosting i do Windows Azure

Zachęcamy więc do oglądania kursu i tworzenia aplikacji web. Uruchomiony został także wątek na portalu Codeguru, w którym na wszelkie pytania związane z kursem i tworzeniem aplikacji web będą odpowiadali autorzy kursu i eksperci w tej tematyce.

0
Źródło: channel9.msdn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.