Philips 42PFL7606K

42PFL7606K jest pierwszym telewizorem Philipsa wyprodukowanym w technologii polaryzacyjnej, który laboratorium CHIP-a otrzymało do testów. Test pokazuje, że spokojnie dotrzymuje on kroku polaryzacyjnym urządzeniom LG i Toshiby i nie musi się bać konkurencji w technologii przysłonowej.
Philips 42PFL7606K

Philips 42PFL7606K: telewizor 3D w technologii polaryzacyjnej.

Philips 42PFL7606K: telewizor 3D w technologii polaryzacyjnej.

Małe niedociągnięcia trybu 3D

Tryb 3D tego telewizora Philipsa nie jest jednak całkiem bez wad: wszystkie kolory mają minimalny żółty odcień, który można zniwelować używając odpowiednich opcji ustawień. Poza tym obraz 3D jest trochę ciemniejszy niż w innych telewizorach polaryzacyjnych, ale mimo wszystko wciąż wystarczająco jasny. Tak samo to wygląda, kiedy używa się okularów polaryzacyjnych, dostarczanych przez Philipsa. Podczas testu sprawdzały się także modele Toshiby, przez które światło było trochę lepsze.

Tryb 2D również bardzo dobry

Bardzo nam w teście przypadła do gustu jakość obrazu kanałów SD: poświata występuje rzadko, a obraz jest bardzo ostry. Obraz HD jest bardzo ładny i czysty, z minimalnymi artefaktami – zarówno w 720p, jak i w 1080i.

Obraz z zewnętrznych nośników prezentuje się tak samo dobrze – ostro i bez przeskoków. Jakość filmów z DVD mogłaby jednak być lepsza. Chociaż podświetlenie tła jest w nich dość równomierne, to jednak w ciemnych sceneriach wiele szczegółów umyka. W przypadku dysków Blu-ray odtwarzanie jest o niebo lepsze – za to tutaj czasem na ciemnych powierzchniach pojawiają się delikatne kolorowe plamy.

Sieć, Internet itp.

Kiedy telewizor jest podpięty pod sieć albo Internet (za pomocą połączenia LAN lub opcjonalnie WLAN-Dongle – Philips PTA01/00), może pełnić funkcję mediacenter. Do odtwarzania zawartości z sieci używajcie albo odtwarzacza, który jest certyfikowany przez DLNA, albo internetowej platformy NetTV w przypadku plików dostępnych w Internecie. Urządzenie jest także wyposażone w darmową przeglądarkę internetową bez obsługi Flash. Odtwarzacz multimediów potrafi również odtwarzać różnorodną zawartość multimedialną z pamięci USB czy kart pamięci SD, dodatkowo obsługuje też media USB w systemie plików NTFS. Mieliśmy jednak pewien problem z dźwiękiem DTS, popularnym w wielu filmach HD zakodowanych w kontenerze MKV – telewizor go nie odtworzył więc pozostaje skorzystać z amplitunera.

Philips PTA01/00: za ok. 140 zł daje telewizorowi możliwość korzystania z WLAN.

Philips PTA01/00: za ok. 140 zł daje telewizorowi możliwość korzystania z WLAN.

Pilot jest bardzo ergonomiczny, dobrze leży w ręku i utrzymany jest w przyjemnej, skromnej stylistyce. Musimy jednak wspomnieć i tutaj o klasycznym mankamencie: podwójny pierścień obsługi przycisków nawigacji i przycisków menu, powrotu i wyboru kanałów są położone tak blisko siebie, że pomyłki podczas obsługi są pewne. Ale za to Philips wyposażył swój telewizor w bardzo intuicyjnego asystenta obrazu i dźwięku. W tym miejscu inni producenci mogliby wziąć przykład z Philipsa.

Gaming Deluxe

Specjalną funkcją telewizora 42PFL7606K jest opcja nazwana “Two Player Full Screen Gaming”: w gry na konsolę PlayStation 3 oraz Xbox 360, które umożliwiają tryb multiplayer, można grać teraz we dwójkę – nota bene w trybie pełnoekranowym. Są do tego także specjalne okulary polaryzacyjne, które każdemu graczowi wyświetlają osobny obraz. Działa to naprawdę dobrze, a przy odrobinę zredukowanej rozdzielczości HD sprawia dużo frajdy. Te specjalne okulary od końca września będzie można dokupić w ofercie zawierającej dwie pary (oznaczenie: PTA-436) – cena nie jest jeszcze ustalona.

Telewizor Philipsa ma etykietkę energetyczną Unii Europejskiej typu A, co jest uzasadnione ze względu na bardzo niskie zużycie prądu. Z włączonym czujnikiem światła telewizor zużywa nie więcej niż 44 W, a wyświetlany obraz jest przy tym cały czas odpowiednio jasny.

Podsumowanie

Philips 42PFL7606K jest bardzo dobrym telewizorem 3D i 2D, za rozsądną cenę 3920 zł. Polaryzacyjna technologia 3D zapewnia prawie bezbłędny obraz. Dzięki tanim okularom można spędzić w licznym gronie przyjaciół przyjemny wieczór z domowym kinem 3D. Przydałyby się jednak w pakiecie 1-2 pary okularów więcej. Wyposażenie również jest warte uwagi: dużo tunerów, odpowiednie złącza i fajne funkcje sieciowe i internetowe to atuty tego urządzenia. Szczególnie ciekawą funkcją dla graczy jest “Two Player Full Screen Gaming” – siedzenie przed tym telewizorem to prawdziwa frajda.

AlternatywaSamsung UE40D6500 w technologii polaryzacyjnej za 3210 zł w teście wyświetlał doskonały obraz 2D i dobry 3D. Jednak potrzebne do oglądania 3D okulary przysłonowe trzeba dokupić, a cena za dodatkową parę wynosi 200 zł. Dzięki platformie SmartTV macie dostęp do swoich plików multimedialnych w sieci i różnego formatu plików z Internetu (ZOBACZ PORÓWNANIE).

Philips 42PFL7606K

Pierwszej klasy, bogato wyposażony telewizor polaryzacyjny, o bardzo dobrym obrazie w trybie 3D i 2D.

PLUSY:

Bardzo dobry obraz w 2D i w 3D
Wyposażenie najwyższej klasy
Niskie zużycie prądu

MINUSY:
Brak DTS w mediaplayerze
Tylko 2 pary okularów polaryzacyjnych w pakiecie

Optymalna odległość: około 2,70 metra