RIM wprowadza na rynek nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

Firma Research In Motion poinformowała dzisiaj o planach wprowadzenia na rynek 5 nowych smartfonów BlackBerry, opartych na systemie operacyjnym BlackBerry 7 OS.

We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch — wszystkie wyposażone w nowy system BlackBerry 7 OS. Wprowadzenie na rynek tej rodziny smartfonów jest największą w historii globalną premierą produktów RIM. Ponad 225 operatorów i dystrybutorów rozpoczęło lub już ukończyło ponad 500 programów certyfikacyjnych dotyczących tych 5 nowych urządzeń.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 to najbardziej płaskie w historii smartfony RIM. Oba są wyposażone w dużą klawiaturę i wyświetlacz dotykowy. Nowy smartfon BlackBerry Torch 9810 stanowi kontynuację popularnego BlackBerry Torch 9800 i łączy w sobie duży ekran dotykowy z wygodną, wysuwaną klawiaturą. BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyróżniają się zupełnie nową konstrukcją — są obsługiwane wyłącznie dotykowo, co ułatwia największy w historii smartfonów BlackBerry ekran.

System nowej generacji BlackBerry 7 OS

BlackBerry 7 wprowadza nową generację przeglądarki BlackBerry, która zapewnia bardziej płynne przeglądanie sieci. Przeglądanie stron internetowych przy użyciu nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 ma odbywać się nawet o 40% szybciej niż w smartfonach z systemem BlackBerry 6 i aż o 100% szybciej niż w smartfonach działających na platformie BlackBerry 5. Dodatkowe udoskonalenia nowej generacji przeglądarki BlackBerry zoptymalizowały również płynność przesuwania i powiększania zawartości strony oraz wydajność HTML5.

Oprócz systemu BlackBerry 7 OS każdy smartfon zawiera udoskonalone elementy sprzętowe, takie jak procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, kamerę wideo HD, układ graficzny obsługujący obraz 24-bitowy o wysokiej rozdzielczości, a także zaawansowane czujniki umożliwiające korzystanie z aplikacji dedykowanych rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Wikitude, które płynnie integrują się z BBM 6.

BlackBerry Bold 9900 i 9930

Seria BlackBerry Bold 9900 mierzą 10,5 mm grubości, posiadają układy NFC (Near Field Communications) – nową technologię umożliwiającą miedzy innymi parowanie akcesoriów czy odczytywanie tagów SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem. W urządzeniach tych zastosowano ramę ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz ultralekkie i bardzo mocne tworzywo kompozytowe.

BlackBerry Torch 9810

Następca popularnego modelu BlackBerry Torch 9800, wyposażony jest w 3,2-calowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz charakterystyczną klawiaturę BlackBerry, którą można wysunąć w celu szybkiego pisania.

BlackBerry Torch 9850 i 9860

Smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyposażone są w 3,7-calowe ekrany dotykowe – największe do tej pory montowane w popularnych Jeżynkach.

Dostępność

Nowej generacji smartfony BlackBerry będą dostępne u operatorów na całym świecie w tym miesiącu. Daty dostępności poszczególnych urządzeń u określonych operatorów zostaną podane we współpracy z partnerami RIM.

0
Źródło: Research In Motion
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.