Sony a77 oficjalnie – półprzezroczyste lustro i błyskawiczne zdjęcia seryjne

Sony a77 oferuje najszybsze na świecie zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości z autofokusem opartym na wykrywaniu twarzy - do 12 klatek na sekundę.

Japoński producent oficjalnie prezentuje w całej okazałości swoją nową lustrzankę cyfrową – długo wyczekiwaną następczynię modelu A700. która oferuje co najmniej dwie „najlepsze na świecie” funkcje – tryb zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości 24 Megapikseli z autofokusem z prędkością 12 klatek na sekundę (maksymalnie 17 zdjęć w serii) oraz 0,5-calowy wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości XGA z uniwersalnym systemem wyświetlania informacji.

Aparat wyposażono ponadto w 24,3-megapikselową matrycę CMOS Exmor APS HD o rozmiarze APS-C (23,5 x 15,6 mm), procesor obrazu BIONZ, zakres czułości ISO 100 – 12 800, funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z maksymalną prędkością 50 klatek na sekundę i ich zapis w formacie AVCHD, regulowany w trzech punktach 3-calowy ekran TFT Xtra Fine LCD o rozdzielczości 921 tysięcy punktów, stabilizację obrazu oraz nowy, 19-polowy system AF z wykrywaniem fazy TTL i 11 czujnikami krzyżowymi.

W wyposażeniu nie zabraknie także złącza mini HDMI (typ C), GPS-a, wbudowanej, automatycznej lampy błyskowej, gniazda kart pamięci SDHC/Memory Stick PRO Duo oraz akumulatora, który ma zapewnić możliwość wykonania maksymalnie 530 zdjęć przy korzystaniu z ekranu LCD lub do 470 zdjęć przy korzystaniu z wizjera.

Lustrzanka Sony a77 trafi na półki sklepowe w październiku. Za sam korpus aparatu zapłacimy 1400 dolarów, czyli ponad 4050 złotych.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.