Czy Microsoft kupi Twittera?

Twitter po raz pierwszy w historii zmienia interfejs

Stary feed zostanie zastąpiony nowym, który ma uczynić Twittera portalem bardziej społecznościowym.

Karta „@Mentions”, która pokazuje kto o tobie wspomniał, zostanie zastąpiona dwiema nowymi. Karta „@twojanazwaużytkownika” będzie zachowywała się tak samo, „@Mentions”, tyle że na niej będą podane również takie aktywności, jak nowi śledzący, ktoś dodający cię do listy lub ponawiający twojego tweeta. Karta „Activity” będzie się zachowywać podobnie, ale oprócz tego wyświetlać będzie treści powiązane z osobami, które śledzisz, takie jak retweetowanie wpisu twojego znajomego czy też dodanie przez twojego znajomego nowego profilu do śledzenia.

Twitter wyraźnie chce być bardziej społecznościowy, niż jest obecnie. Na tę chwilę na witrynie użytkownik o wszystkim musi zadecydować sam. Jedyne, co proponuje portal, to wpisy sponsorowane. Teraz, dzięki wygodniejszemu podglądowi na to, co robią nasi znajomi, ma się to nieco zmienić.

Wdrażanie zmian już się zaczęło, ma potrwać kilka tygodni. Póki co tyczą się standardowej wersji witryny. Edycja mobilna, oraz aplikacje dedykowane Twitterowi, muszą poczekać nieco dłużej.