Twórca Dilberta chwali Windows Phone

Microsoft wygrywa zakład ze Scottem Adamsem: zdaniem znanego rysownika, Windows Phone jest lepszy od iPhone'a i Androida.

Dilbert używałby Windows Phone

Dilbert używałby Windows Phone

Microsoft zaczął się kontaktować ze znanymi blogerami, proponując testy Windows Phone. Jako pierwszy, smartfon z okienkami otrzymał Scott Adams, twórca Dilberta. Microsoft zapewnił, tak jak każdego testera, że jeżeli nie spodoba mu się Windows Phone, gigant przekaże tysiąc dolarów na cele charytatywne, wybrane przez Adamsa.

Tak się jednak nie stanie. Adams porównał trzy telefony i stwierdził, że otrzymany Windows Phone (Samsung Focus) jest lepszy od posiadanych przez niego HTC EVO 3D i iPhone’a 3GS. Stwierdził, że smartfon z systemem Microsoftu ma najlepszy interfejs i najlepszą jakość rozmów. Został też pochwalony za czas pracy na baterii. Nie obyło się jednak bez połajanek. Klawiatura ekranowa pozostawia, jego zdaniem, wiele do życzenia, a o aplikacjach na Martketplace nie można powiedzieć więcej, niż że są „mniej więcej OK.”

Czynnik „fajności” trzeba również wciąż pod uwagę. A nawet nazwy Microsoft i Windows brzmią przestarzale. Ekran główny Windows Phone jest wspaniały, jeśli chodzi o użyteczność, ale brakuje mu tej fajności. Skłamałbym, gdybym nie uważał, że to dla mnie ważne. Jeśli chcesz smartfona, który jest łatwy w użytkowaniu, dobrze się sprawuje, ma dobry czas pracy na baterii i który cię nie będzie frustrował, Windows Phone wygrywa z alternatywami, które testowałem. Ale musisz pożegnać się z uznaniem hipsterów i tymi mniej popularnymi aplikacjami – podsumowuje Adams.