Wikipedyści będą świętować w Poznaniu

Polska wersja Wikipedii została założona 26 września 2001 roku. Już za niecały miesiąc autorzy i sympatycy wolnej encyklopedii spotkają się w Poznaniu, by uczcić jej jubileusz.
Polska Wikipedia świętuje
Polska Wikipedia świętuje

Organizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska obchody odbędą się w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w dniach 24-25 września. Impreza rozpocznie się od panelu dyskusyjnego, który poprowadzą ojcowie-założyciele polskiej wersji encyklopedii: Krzysztof Jasiutowicz (lekarz internista, znany pod wikipedyjnym pseudonimem Kpjas) oraz Paweł Jochym (fizyk, znany jako Ptj). Będzie to ich pierwsze spotkanie twarzą w twarz.

Znany jest już wstępny program dziesiątych urodzin polskiej Wikipedii: http://pl.wikimedia.org/wiki/10_urodziny_polskiej_Wikipedii,_Poznań_2011/Program

Oprócz Krzysztofa Jasiutowicza i Pawła Jochyma swoją obecność zapowiedzieli między innymi:

  • Jan Wróbel, dziennikarz i publicysta;
  • Piotr Marcinkowski, wicedyrektor biblioteki UAM w Poznaniu;
  • Sylwia Ufnalska, tłumaczka i redaktor naukowa;
  • Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska;
  • Edwin Bendyk, dziennikarz i publicysta.

Wśród prelegentów nie zabraknie również samych wikipedystów. Poza wykładami uczestnicy będą mogli spróbować urodzinowego tortu, zapoznać się z rozpoczynającym się właśnie konkursem Wiki Lubi Zabytki oraz obejrzeć poświęcony Wikipedii film „Truth in Numbers?”.

Źródło: Wikipedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.