Wyciekły dane 20 000 kont agencji rządowych

Bitdefender ujawnia odkrycie rzekomego wycieku nazw użytkowników i haseł - w ręce cyberprzestępców miały trafić dane 20 tysięcy pracowników rządowych.
Gigantyczny wyciek danych dziełem nie hakera, a 'haktywisty'
Gigantyczny wyciek danych dziełem nie hakera, a „haktywisty”

Według wpisu na blogu, podpisanym przez Thehacker12 – który sam siebie określa jako „Haktywista przeciw Skorumpowanym & Niesprawiedliwym ludziom w Indiach” – lista 20 000 kont, zawierająca nazwy użytkowników, hasła i adresy e-mail związane z „wojskowymi, rządowymi i korporacyjnymi gigantami z USA” została wykradziona z „firmy zarządzającej imprezami masowymi” i opublikowana w Internecie.

– W przypadku organizacji rządowych, które są pod nieustannym nadzorem krytyków biurokracji, wpadka z bezpieczeństwem danych może wpłynąć na postrzeganie państwa jako zaufanego partnera, na przykład w sytuacjach, gdzie wymagane są dane personalne – mówi Sabina Datcu, Specjalistka Analizy E-Zagrożeń i Komunikacji w Bitdefenderze, która odkryła wpis.

Wyciek stanowi kolejny przypadek w serii zajść związanych z naruszeniem bezpieczeństwa i ujawnieniem wrażliwych danych w ostatnich miesiącach, popełnionych przez różne grupy hakerskie, jak LulzSec czy Anonymous. Jednakże, autor tego wyczynu określa siebie raczej jako „stronnika AntiSec”, niż członka tego ruchu.

Źródło: BitDefender
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.