Zadbajmy o internetowe bezpieczeństwo naszych dzieci

93% dzieci i nastolatków korzysta z Internetu przynajmniej raz w tygodniu, a 59% z nich ma własne profile na portalach społecznościowych. Wielu z nich nie jest świadomych zagrożeń jakie czyhają w sieci. Warto zadbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie.
Dzieci to niesforni internauci

Dzieci to niesforni internauci

Początek roku szkolnego oznacza większą aktywność dzieci w sieci. Obecnie nauka jest coraz bardziej związana z komputerem i Internetem, który dla większości młodych ludzi jest istotnym źródłem wiedzy i narzędziem komunikacji. W Sieci – obok cennych informacji czeka wiele zagrożeń, na które mogą trafić nasze pociechy.

„Rodzice powinni zwracać większą uwagę na strony z jakich korzystają ich pociechy. Dzieci poruszają się w sieci z ogromną sprawnością i swobodą, ale także niefrasobliwością. Skutecznym rozwiązaniem, które powinni rozważyć rodzice są blokady dostępu do różnego rodzaju stron i treści. Taką możliwość daje chociażby Trend Micro Titanium 2012, oprogramowanie wyposażone w bardzo skuteczne opcje kontroli rodzicielskiej. Ponadto jest to doskonałe narzędzie zabezpieczające nasz komputer przez złośliwym oprogramowaniem i wirusami” – mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro. „Rodzice mają coraz mniej czasu, który mogą poświęcać swoim pociechom. Powinni jednak zadbać, aby pod ich nieobecność dzieci bezpiecznie spędzały czas w sieci. Nasze oprogramowanie pozwala zdefiniować i ustalić reguły obowiązujące dla poszczególnych użytkowników komputera. Chodzi zarówno o ograniczenie czasu jaki dzieci spędzają korzystając z internetu, jak i kontrolę treści stron, które odwiedzają. Blokada niektórych portali znacznie zwiększy sieciowe bezpieczeństwo naszych pociech” – dodaje Filip Demianiuk.

Rodzice powinni pamiętać, że o wiele skuteczniejsza od sztywnych zakazów jest szczera rozmowa z dziećmi. Będą one bardziej bezpieczne, jeśli zwrócimy im uwagę na sieciowe zagrożenia oraz określimy reguły i zasady, do których najmłodsi będą się stosować korzystając z Sieci.

0
Źródło: Trend Micro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.