Zaprojektowali samochód, wygrali staż w Ferrari i pieniądze

Autodesk, Inc. ogłosił zwycięzców nagrody Autodesk Design Award w międzynarodowym konkursie Ferrari World Design Contest.

Autodesk, Inc. ogłosił zwycięzców nagrody Autodesk Design Award w międzynarodowym konkursie Ferrari World Design Contest. Nagrodę Autodesk Design Award otrzymali studenci Kim Cheong Ju, Ahn Dre i Lee Sahngseok z Hongik University za innowację w wykorzystaniu oprogramowania do projektowania. Wśród nagrodzonych przez Ferrari i Autodesk zespołów za wizjonerskie projekty Ferrari przyszłości, znaleźli się: Hongik University (Republika Koreii)- pierwsze miejsce, IED (Włochy)- drugie miejsce, London Royal College of Arts (Wielka Brytania)- trzecie miejsce. Specjalna nagroda za Innowację i Technologię trafiła również do Jiangnan University (Chiny). Nagrody zostały przyznane w siedzibie Ferrariii w Maranello, we Włoszech. Autodesk jest technologicznym partnerem Ferrari w projektowaniu, wspierając przy tym konkurs.

Po ceremonii wręczenia nagród, Prezes Ferrari, Luca di Montezemolo, powiedział: „Pielęgnowanie kreatywności młodych ludzi jest podstawą w każdej dziedzinie życia. Konkurs Ferrari World Design jest niczym okno, które chcemy pozostawić otwarte na świat i kreatywną energię następnych pokoleń. Widziałem wiele naprawdę innowacyjnych pomysłów, przesłanych nam przez tych młodych, utalentowanych ludzi, i czułem ich ogromną pasję i zaangażowanie. Jestem pewien, że niektóre z tych pomysłów zostaną zrealizowane przy tworzeniu Ferrari przyszłości.”

„To cieszy, kiedy widzimy przyszłych inżynierów z całego świata wykorzystujących technologię do przekraczania granic w projektowaniu z pomysłami tak inspirującymi i kreatywnymi”, skomentowała Brenda Discher, wice dyrektor ds. Marketingu w Autodesk. „W imieniu Autodesk, gratuluję zespołowi z Hongik University za kreatywną pracę i projekt innowacyjnego samochodu. Z niecierpliwością oczekuję momentu, kiedy zwycięzcy konkursu, a także wszyscy zaangażowani studenci dołączą do rynku pracy, wzbogacając go swoimi talentami w tworzeniu lepszego świata.”

Światowy konkurs Ferrari World Design Contest zaprosił do udziału studentów z 50 prestiżowych, międzynarodowych szkół projektowania. Ich zadaniem było zaprojektowanie Ferrari przyszłości, z pomocą najnowszej generacji technologii i materiałów, przy zachowaniu znanej wydajności i elegancji przynależnej kultowej marce Ferrari. Do konkursu zakwalifikowało się siedem zespołów, którzy opracowali modele 3D, przy wykorzystaniu oprogramowania Autodesk Alias, jak również modele fizyczne w skali 1:4. Zgłoszenia do nagrody Autodesk Design Award oceniono na podstawie kilku aspektów, w tym wykorzystania oprogramowania w celu ułatwienia pracy zespołowej, wykorzystania oprogramowania do projektowania i jego zaawansowanych możliwości, najlepszej jakości i atrakcyjności wizualnej gotowego projektu samochodu. Laureaci nagrody Autodesk Design Award otrzymali pamiątkowe trofeum, jak również opłacone uczestnictwo w globalnej konferencji Autodesk- Autodesk University 2011 w Las Vegas, w Newadzie. Zwycięzcy konkursu otrzymali także staż w siedzibie Ferrari w Maranello, we Włoszech, razem z nagrodą pieniężną.

0
Źródło: Autodesk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.