3D i sieć domowa w telewizorach Toshiba dostępnych dla masowego odbiorcy

Serie RL838 i TL838 / 868 dostępne w atrakcyjnych cenach wyposażone są w najmodniejsze funkcje nowoczesnych telewizorów – obsługę sieci domowej, dostęp do treści internetowych oraz wyświetlanie obrazu 3D.

Telewizory tych serii oferują wszystkie funkcje Smart TV, zapewniając dostęp do treści multimedialnych z Internetu. Dodatkowo, seria TL korzysta z technologii aktywnej przełony (Active Shutter) do wyświetlania obrazu 3D wysokiej klasy. W skład linii RL838 wchodzą modele o przekątnych ekranu 80 cm (32”) i 102 cm (40″), natomiast w skład linii TL 838 / 868 modele 80 cm (32”), 102 cm (40″) oraz 117 cm (26″). Nowe serie będą dostępne w Europie od września 2011 r.

Nowe serie RL838 i TL838 / 868 zostały wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do korzystania z funkcji Smart TV: posiadają szeroką gamę złącz, takich jak USB, HDMI i LAN oraz umożliwiają dostęp do domowej sieci komputerowej przy użyciu opcjonalnego modułu WLAN podłączanego do złącza USB. Certyfikat DLNA zapewnia współpracę z innymi urządzeniami sieciowymi obsługującymi ten standard. Telewizory serii RL838 i TL838 / 868 obsługują także stanadard HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV). HbbTV jest otwartą platformą pozwalającą na łączenie treści telewizyjnych z usługmi świadczonymi za pośrednictwem łączy szerokopasmowych, np. dodatkowych informacji związanych z oglądanym programem lub telewizją na żądanie. W celu uzupełnienia usług telewizji hybrydowej, modele RL838 i TL838 / 868 oferują łatwy dostęp do usług i treści za pomocą platformy Toshiba Places.

Dzięki portalowi Toshiba Places, użytkownicy mogą cieszyć się i dzielić multimedialnymi treściami oraz usługami internetowymi dostarczonymi przez zaufanego dostawcę. Treści te wyświetlane są bezpośrednio na ekranie telewizora. Video Place oferuje dostęp do treści wideo na żądanie (VOD) na zasadach subskrypcji lub opłaty za obejrzenie materiału (Pay-Per-View). News Place umożliwia dostęp do wielu serwisów informacyjnych, zaś Music Place do bogatej oferty katalogów muzycznych i internetowych stacji radiowych. Natomiast przez Social Place użytkownicy mogą zasilać serwisy internetowe własnymi filmami i zdjęciami, a następnie w prosty sposób dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie. Aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, portal oferuje również dostęp do serwisu społecznościowego Facebook.

Telewizory serii TL838 i TL868 z podświetleniem LED wyświetlają obraz 3D korzystając z technologii aktywnej przesłony (Active Shutter). Płynny, ostry obraz zapewnia technologia Advanced Motion and Resolution (AMR) 200 z zaawansowaną kontrolą podświetlenia matrycy.

0
Źródło: Toshiba
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.