7-calowy tablet Amazona zadebiutuje w listopadzie

Jeden z dwóch przygotowywanych przez Amazona tabletów, ma trafić na rynek w listopadzie 2011 roku w cenie 250 dolarów.
7-calowy tablet Amazona raczej nie będzie konkurencją dla iPadów

7-calowy tablet Amazona raczej nie będzie konkurencją dla iPadów

Mowa o modelu „Coyote” z 7-calowym ekranem dotykowym, bowiem premiera 10-calowego tabletu „Hollywood” została przesunięta na 2012 rok. Mniejsze urządzenie ma posiadać podświetlany od tyłu pojemnościowy ekran dotykowy, który obsługiwać można maksymalnie tylko dwoma palcami jednocześnie. Ekran nie oferuje także możliwości elektronicznego papieru E Ink, jak wcześniej się spodziewano. Interfejs użytkownika został tak przeprojektowany, że w niczym nie przypomina systemu Android. Co ciekawe, wygląda na to, że Kindle Tablet nie będzie mieć dostępu do Android Market, ale zintegrowane zostały funkcje Amazon AppStore, Cloud Player oraz aplikacja do czytania e-booków Kindle. Nakładka Kindle OS została zbudowana na systemie Android, ale najprawdopodobniej na wcześniejszej wersji, niż 2.2 Froyo, co oznacza, że istnieje naprawdę niewielka szansa na Honeycomba czy Ice Cream Sandwich na większym, 10-calowym tablecie Amazona.

7-calowy „Coyote” kosztować ma 250 dolarów, ale nie wygląda na zbyt ciekawą alternatywę dla iPada 2 czy innych tabletów z Honeycombem.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.