Allegro się zepsuło, naprawi się za 2 godziny (Aktualizacja!)

Niespodziewana awaria największego polskiego serwisu zakupowego

Allegro nie będzie działać jeszcze przez dwie godziny

Allegro nie będzie działać jeszcze przez dwie godziny

Oddziały Allegro w Bułgarii, Rosji, Czechach, Kazachstanie, Słowacji, Ukrainie i na Białorusi muszą uprać się z usterką, jaka dopadła te serwisy przed godziną 13:00 dzisiejszego dnia. Jedynym oddziałem, który wydaje się nie mieć problemu, jest węgierski. W pozostałych do serwisu nie można się zalogować, aukcje się nie wyświetlały, czasem pojawia się „przerwa konserwacyjna”, a niekiedy udaje się wyświetlić aukcje, by po chwili przymusowo powrócić na stronę główną kategorii.

Oficjalne stanowisko Allegro jest takie, że żadne dane nie zostały utracone i są całkowicie bezpieczne. Serwis ma funkcjonować prawidłowo za około 2 godziny. Wszystkie mające zakończyć się w czasie problemów aukcje, najprawdopodobniej zostaną przedłużone o 24h, jak zwykle ma to miejsce w takich przypadkach.

Aktualizacja!

Te obiecane dwie godziny ciągnęły się w nieskończoność i serwis Allegro właściwie dopiero teraz działa już bez zarzutu. Powodem awarii była „usterka kluczowego sprzętu” w głównym centrum danych Allegro. Prace nad przełączeniem serwisu do zapasowego centrum danych trwały do godziny 19:02. Allegro zapewnia, że żadne dane nie zostały utracone, ani też nie wyciekły. Wszystkie mające zakończyć się w okresie problemów technicznych aukcje, zostają przedłużone o 24 godziny.