Android: Wysyłaj i odbieraj SMS-y z przeglądarki internetowej

Cała procedura zajmuje góra dwie minuty. Bez rejestrowania, bez żadnych problemów.

Z racji, że nie jest to zbyt wygodne, chciałbym moje SMS-y wysyłać bezpośrednio z przeglądarki internetowej, przy której przecież spędzam 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Tu mam do dyspozycji dużą klawiaturę komputera i wprowadzanie romantycznych treści wysyłanych kobiecie zajmuje dużo mniej cennego czasu.

Cała procedura nie wymaga żadnych rejestracji. Wystarczy ściągnąć dwie aplikacje z Android Market i odpowiednie rozszerzenie do przeglądarki. To wszystko.

  1. Uruchamiamy Android Market i w pole wyszukiwania wstukujemy BrowserTexting.
  2. Z Android Market musimy zainstalować darmową aplikację o nazwie Barcode Scanner.
  3. Teraz w przeglądarce Google Chrome należy zainstalować rozszerzenie o nazwie takiej samej, czyli BrowserTexting.
  4. W przeglądarce klikamy na ikonę rozszerzenia (podobna do ikony SMS, znajduje się w prawym górnym rogu przeglądarki).
  5. Uruchamiamy aplikację BrowserTexting na telefonie Android i klikamy Scan QR-code nakierowując aparat telefonu na kod wyświetlony przez Google Chrome.

Po chwili w przeglądarce zobaczycie listę wszystkich kontaktów. Wystarczy kliknąć jeden z nich i wysłać wiadomość tekstową. Gdy tylko dostaniemy odpowiedź na SMS-a, ten niemal od razu pojawi się w oknie przeglądarki.

Co bardzo ważne wysyłane i odbierane SMS-y są zapisywane także w telefonie, a to oznacza że do historii SMS-owania będzie można wrócić zarówno korzystając z telefonu, jak i przeglądarki internetowej.