Dwa HTC z „Mango” i parametrami z zeszłego roku

HTC Corporation, zaprezentował nowe smartfony z systemem Windows Phone – HTC TITAN i HTC Radar.

HTC TITAN posiada ekran o przekątnej 4,7 cala. Największy z telefonów HTC został umieszczony w płaskiej, aluminiowej obudowie o grubości 9,9 milimetra. HTC Radar został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu kontaktu z bliskimi oraz dostarczaniu najważniejszych informacji i rozrywki. Zwiedzającym podobała się możliwość przyjrzenia się z bliska nowym urządzeniom i wypróbowania najnowszej wersji systemu Microsoft Windows Phone, nazywanej kodowo Mango.

„Smartfony HTC TITAN i HTC Radar wyznaczają nowe standardy w dziedzinie zaawansowanej fotografii, multimediów i obsługi serwisów społecznościowych, pozwalając w pełni wykorzystać najnowsze innowacyjne rozwiązania systemu Windows Phone.” — powiedział Jason Mackenzie, President Global Sales and Marketing w HTC Corporation.

„HTC TITAN ze swoim dużym, panoramicznym ekranem, zadziwiającą wydajnością i zastosowanymi innowacjami, nie przypomina niczego, czego do tej pory używaliście, a kompaktowa obudowa HTC Radar wykonana z jednego bloku aluminium i jej wykończenie przyciągną uwagę ludzi.”

Zarówno HTC TITAN, jak i Radar zostały wyposażone w fizyczny przycisk aparatu fotograficznego, umożliwiający robienie zdjęć bez konieczności odblokowywania telefonu. Obiektyw o przesłonie f/2.2 i podświetlany od tyłu czujnik zapewniają możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia, dzięki czemu użytkownik nie traci okazji do uzyskania niezłej jakości zdjęć. Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm pozwala uchwycić więcej szczegółów otoczenia, a funkcja zdjęć panoramicznych umożliwia wykonanie artystycznej panoramy miasta lub krajobrazu. Oba smartfony mogą zapisywać wideo w jakości HD (720). Funkcja HTC Photo Enhancer pozwala korygować zdjęcia i wysyłać je na Facebooka oraz oznaczać znajomych dzięki automatycznej detekcji twarzy wbudowanej w Windows Phone.

„Telefony były pierwotnie projektowane z myślą o komunikacji, ale nie dotrzymały kroku sposobom, w jaki użytkownicy porozumiewają się obecnie. Dlatego stworzyliśmy system Windows Phone mając na uwadze potrzeby użytkownika i wbudowując w niego wszystkie typy komunikacji, z jakich ludzie już korzystają.” — powiedział Andy Lees, President Windows Phone Division.

„Zarówno HTC TITAN jak i HTC Radar zapewniają proste w użyciu sposoby łączenia się i wymiany informacji, z najważniejszymi dla użytkownika osobami, gwarantując, że wiadomości zawsze dotrą do adresata. Nowoczesne wzornictwo doskonale uzupełnia funkcjonalność urządzeń.”

HTC TITAN został wyposażony w duży ekran Super LCD o przekątnej 4,7 cala, tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli i przednią o rozdzielczości 1,3 megapiksela, służącą do wideorozmów. Zaokrąglona obudowa HTC TITAN, wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

HTC TITAN pełni również funkcję przenośnego biura umożliwiając wykonywanie kilku zadań na raz, jak np. przeglądanie prezentacji podczas konferencji telefonicznej czy słuchanie muzyki w czasie pisania wiadomości pocztowej. Duży ekran i dołączony pakiet Microsoft Office Mobile pozwalają użytkownikowi smartfona na szybkie i bezproblemowe tworzenie, edytowanie dokumentów i współpracę z innymi osobami, niezależnie od miejsca pobytu i czasu. Zaawansowane funkcje poczty elektronicznej, jak np. łączone skrzynki odbiorcze, ułatwiają zarządzanie wieloma kontami pocztowymi, umożliwiają synchronizację listy zadań do wykonania i kalendarzy, a także grupowanie kontaktów w celu uproszczenia i przyśpieszenia komunikacji. Smartfon umożliwia też przechowywanie notatek w ‚chmurze’ z wykorzystaniem Microsoft OneNote.

HTC Radar został umieszczony w j obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium. Nowy Hub Kontakty systemu Windows Phone prezentuje najważniejsze informacje od znajomych pokazując całą historię komunikacji z każdą osobą oraz najnowsze wpisy serwisów społecznościowych i zdjęcia. Użytkownik może w czasie jednej konwersacji skorzystać z wiadomości tekstowych, komunikatora Facebook lub Windows Live Messenger, bez konieczności przełączania aplikacji. Może też rozmawiać korzystając z wideorozmowy zapewniającej widzenie partnera na 3,8-calowym ekranie.

Oba telefony zawierają aplikację HTC Watch umożliwiającą pobieranie w prosty sposób najnowszych filmów oraz programów telewizyjnych i oglądanie ich w telefonie. Dzięki obsłudze wirtualnych efektów 5.1 surround, smartfony nadają się do korzystania z serwisu Zune. Wsparcie HTML5 sprawia, że przeglądanie stron internetowych odbywa się szybko i płynnie. Serwis Xbox LIVE oferuje duży wybór gier przygotowanych dla Windows Phone. Oferuje też funkcje, takie jak rankingi graczy i listy dokonań (Leaderboards, Achievement) współdzielone z przyjaciółmi i innymi graczami społeczności Xbox LIVE.

HTC TITAN i HTC Radar będą dostępne na świecie od października 2011, zaczynając od Europy i Azji.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.