Dyski twarde 2,5” wewnętrzne

Benchmarki:

Benchmarki:

  • CHIP Diskbench 2011-09-27
  • ATTO Disk Benchmark 2.46
  • PCMark05 (HDD Score)
  • PCMark 7 1.0.4 (HDD Score)

Platforma testowa

ModelWypożyczony przez
Procesor
Płyta główna
Pamięć RAM
Dysk systemowy
Zasilacz
Corsair Modular Power Supply TX750W CMPSU-750TXEU

Corsair Modular Power Supply
TX750W CMPSU-750TXEU
Miernik zużycia
energii
Sanwa Digital Multimeter PC520M

Sanwa Digital Multimeter
PC520M
Redakcyjny
Pirometr
ITS IRtec P500

ITS IRtec P500
Redakcyjny

Udział kategorii głównych w ocenie łącznej POWER

Wydajność (80%)

Wydajność w naszej procedurze badamy za pomocą pięciu benchmarków: HD Tune Pro 4.60, programu autorskiego Chip Disk Bench, ATTO Disk Benchmark, PCMark05 (HDD Score) oraz PCMark 7 (HDD Score).

Głośność (5%)

Głośność wszystkich testowanych dysków twardych sprawdzamy w specjalnie przygotowanej, wyciszonej komorze bezechowej. Dyski podłączamy do komputera zasilanego i chłodzonego pasywnie, następnie mierzymy maksymalny oraz średni hałas generowany przez urządzenie w trybie odczytu i jałowym. Pomiary wykonujemy dwukrotnie mierząc decybele [dB] oraz sony [so].

Zużycie energii/temperatura (10%)

Zużycie energii dysków twardych, mierzymy podłączając je pod specjalnie wykonany obwód, w który wpięty jest miernik badający natężenie prądu [mA] dla napięcia 5V. Pomiary wykonujemy w dwóch trybach: odczytu i trybie jałowym. Uzyskane wyniki wykorzystujemy do obliczenia średniego zużycia energii w watach [W].

Temperaturę mierzymy pirometrem w dwóch punktach: na górze i z boku obudowy dysku. Przed dokonaniem pomiaru dysk nagrzewa się przez 60 min pracując w wymuszonym, stałym trybie odczytu. Wyniki podajemy w stopniach Celsjusza [°C].

Serwis (5%)

Na końcową ocenę dysku twardego wpływ ma także okres gwarancji udzielanej przez producenta.

Wyliczenie oceny Opłacalność (ECONO)

Ocena ECONO powstała po podzieleniu noty Możliwości (POWER) przez cenę urządzenia, a następnie tak przeskalowana, aby dysk twardy o najlepszym współczynniku możliwości do ceny otrzymał 100 punktów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.