Kompakt Canona z 35-krotnym zoomem optycznym

Canon PowerShot SX40 HS oferuje szerokokątny obiektyw z 35-krotnym zoomem, pełną ręczną kontrolę oraz nagrywanie filmów Full HD.

Canon dodaje do swojej oferty aparat PowerShot SX40 HS, wyposażony w ultraszerokokątny obiektyw z zakresem ogniskowych 24 – 840 mm (ekwiwalent dla małego obrazka) i 35-krotnym zoomem optycznym. Silnik ultradźwiękowy (USM) i liniowy silnik prądu stałego (VCM) mają zapewnić szybką, precyzyjną i bezgłośną zmianę ogniskowej i regulację ostrości zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania. PowerShot SX40 HS to najnowszy model z systemem HS, który łączy czułą, podświetlaną od tyłu matrycę CMOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela z nowym procesorem obrazu Digic 5.

Aparat pozwala na kręcenie filmów Full HD z szybkością 24p i dźwiękiem stereo, ale również filmów VGA w trybie Super Slow Motion z prędkością 120 klatek na sekundę. Ponadto kompakt oferuje tryb zdjęć seryjnych o pełnej rozdzielczości z prędkością 10,3 klatki na sekundę (do ośmiu zdjęć w serii).

Nowy Canon posiada także odchylany 2,7-calowy ekran LCD, złącze HDMI, elektroniczny wizjer oraz 4,5-stopniowy stabilizator obrazu.

PowerShot SX40 HS ma kosztować 430 dolarów (ponad 1400 zł), a na rynku pojawi się na początku listopada.

0
Źródło: Canon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.