Komputronik upada? Bzdura!

Kuriozalny wniosek o upadłość Komputronik SA to celowe działanie na szkodę spółki w związku ze sporem z Clean&Carbon Energy SA – informuje Zarząd Komputronik SA.
Upadłość Komputronika to mit poparty sfałszowanymi dowodami

Upadłość Komputronika to mit poparty sfałszowanymi dowodami

– Spółka nie ma przeterminowanych zobowiązań wobec osób fizycznych oraz firm, jak również żadnych problemów z płynnością finansową. Zarząd Komputronik SA zapowiada, że osoba, która stoi za bezprawnym działaniem na szkodę Spółki, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej – czytamy w oświadczeniu firmy.

Prezes Komputronik SA podkreśla, że od kilkunastu lat spółka notuje dobre wyniki sprzedaży i rentowności. W minionym, 2010 roku finansowym (od 1 kwietnia 2010 do 31 marca 2011 r.), firmie udało się zwiększyć przychody o 10,1% (do kwoty 863,5 mln zł) i osiągnąć zysk netto w wysokości 9,7 mln zł.

Komputronik SA znajduje się obecnie w sporze pomiędzy spółką Clean&Carbon Energy SA oraz podmiotami z nią powiązanymi ze względu na wycofanie się tych podmiotów z zapisów umowy inwestycyjnej z 2010 roku. Niedawno spółka Clean&Carbon Energy SA opublikowała – jako „dowód” w sprawie – rzekomą korespondencję członków zarządu Komputronik SA. Informatycy śledczy międzynarodowej firmy specjalistycznej Kroll Ontrack wykazali, że maile zostały sfałszowane.

Zarząd Komputronik SA podkreśla, że złożenie bezpodstawnego wniosku o upadłość należy traktować w takich samych kategoriach, jak upublicznianie sfałszowanej korespondencji, a więc jako nieuczciwą, bezpodstawną i niezgodną z prawem działalność na szkodę innego podmiotu gospodarczego.

0
Źródło: Komputronik
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.