Koniec z piractwem wśród urzędników!

Urzędnicy, którzy ściągają na służbowe komputery nielegalne pliki, muszą się mieć na baczności.
Koniec piractwa wśród urzędników państwowych?

Koniec piractwa wśród urzędników państwowych?

Instytucje państwowe zaczynają instalować systemy, które na bieżąco monitorują tego typu działania. Wówczas administrator sieci otrzymuje informacje o tym, który urzędnik, kiedy i co ściągnął na dysk twardy komputera lub pamięć masową. Dzięki wspomnianym systemom niemożliwe jest także wgranie na służbowego peceta nielegalnej aplikacji z płyty CD. Administrator bez trudu wyłapie taki proceder i będzie mógł szybko zareagować.

Tego typu antypiracki system wdrożył właśnie Państwowy Instytut Geologiczny we wszystkich placówkach na terenie kraju. Na każdym z ponad tysiąca pecetów zainstalowano tzw. agenta programu LOG System 2.0, który stanowi jednocześnie bazę danych na temat wszystkich licencji, komputerów, podzespołów i peryferiów elektronicznych należących do instytutu. Dzięki instalacji LOG System 2.0 kierownictwo PIG mogło więc również sprawdzić, czy wszystkie używane przez instytut programy są legalne i usunąć aplikacje, które budziły jakiekolwiek wątpliwości prawne. LOG System 2.0 przekazał administratorowi listę aplikacji, które w ogóle nie miały licencji, jak również tych, które wymagały jedynie aktualizacji.

0
Źródło: LOG Systems
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.