Łatwy w obsłudze kompakt NX200 od Samsunga

NX200 gwarantuje prostotę obsługi, dzięki czemu użytkownik może w pełni wyzwolić drzemiącą w nim kreatywność, nie przejmując się "gałkologią".

Aparat posiada matrycę CMOS APS-C o rozdzielczości 20,3 megapiksela, szybki tryb fotografowania (z zaawansowanym systemem AF o szybkości 100 ms), szeroki zakres czułości ISO (100-12 800), możliwość nagrywania filmów w jakości HD i jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami Samsung i-Function, a funkcja Fast Boot i możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 7 klatek na sekundę sprawia, że uchwycenie rozgrywającej się błyskawicznie sceny przestaje być problemem. W zarejestrowaniu właściwego momentu pomaga również fakt, że kolejne zdjęcie można zrobić w 400 ms po poprzednim. Te wszystkie funkcje zostały zamknięte w niewielkim, metalowym korpusie.

Duży zakres czułości matrycy (100-1 2800, siedem stopni) sprawia, że na zdjęciach powinny być zachowane naturalne kolory i ostre szczegóły, nawet przy słabym świetle i przy fotografowaniu ruchomych obiektów. Aparat NX200 wyposażony jest także w możliwość rejestrowania filmów wideo w jakości HD o parametrach 1 920 x 1 080/30p (H.264) z dźwiękiem stereo.

Aparaty fotograficzne z serii NX to pierwsze systemowe aparaty kompaktowe, które pozwalają każdemu użytkownikowi uzyskać rezultaty, jakich zawsze pragnął, bez konieczności obsługi skomplikowanych ustawień albo dźwigania ze sobą ciężkiego, nieporęcznego sprzętu

– mówi Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i Dyrektor działu Digital Imaging Samsung Electronics. –NX200 to kolejny krok w naszych staraniach zmierzających do zaoferowania ambitnym amatorom pierwszorzędnej jakości zdjęć dzięki połączeniu profesjonalnych funkcji, takich jak matryca CMOS APS-C 20,3 megapikseli, szybki auto-focus, szeroki zakres czułości ISO i możliwość rejestrowania filmów w jakości HD. Dzięki zamknięciu takiej technologii w stylowy metalowy, a jednocześnie niewielki korpus, aparat NX200 stanowi niezrównane narzędzie umożliwiające robienie profesjonalnej jakości zdjęć aparatem o kompaktowych rozmiarach.

Jedną z najważniejszych cech, które wyróżniają aparat NX200 na tle konkurencji, jest jego prosta obsługa. Aparat wyposażony jest w dziesięć różnych efektów inteligentnych filtrów, z których sześć można w prosty sposób zastosować z poziomu obiektywu i-Function, dzięki czemu użytkownik może zrobić zdjęcie nie odrywając oczu od fotografowanego obiektu. NX200 wykorzystuje również technologię Magic Frame (Magiczna ramka), która umożliwia użytkownikowi oprawianie zdjęć w trzynaście różnych ramek, od okładek magazynów po wakacyjne krajobrazy.

Inteligentny panel (Smart Panel) zastosowany w modelu NX200 sprawia, że robienie dobrych zdjęć staje się proste nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Fotografie można przeglądać na wyświetlaczu VGA AMOLED 3,0″. Panel wyposażony jest w przycisk Hot Key, który umożliwia użytkownikowi szybkie przejście do najważniejszych funkcji bez potrzeby przedzierania się przez skomplikowaną strukturę menu w celu zastosowania pożądanych efektów.

Nowa funkcja „Panorama” pozwala wykonywać panoramiczne zdjęcia dużych obiektów albo ożywić fotografowane obiekty poprzez stworzenie trójwymiarowej sceny. Ciekawostką jest również funkcja Sound Picture, która pozwala na zarejestrowanie dźwięku towarzyszącego fotografowanej scenie i wzbogacenie zdjęcia o dodatkowe wrażenia.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.