Lenovo wprowadza trzy nowe komputery stacjonarne dla małych firm

Firma Lenovo zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie trzech nowych komputerów stacjonarnych: ThinkCentre Edge 71, ThinkCentre Edge 71z all-in-one (AIO) oraz wysokiej klasy modelu ThinkCentre Edge 91.

Komputery te opracowano specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników z małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), którzy mogą dzięki nim pracować wydajniej. Oferują one unikalny styl, wysoką wydajność oraz proste w użyciu funkcje wymagane do efektywnej pracy.

Użytkownicy będą mogli poznać wszystkie nowe modele komputerów ThinkCentre Edge oraz inne produkty Lenovo w specjalnie przygotowanej ciężarówce Lenovo DO, która odwiedza 17 miejscowości w Europie w ramach wyjątkowej trasy „Lenovo DO Tour”. Oprócz zapoznania się z produktami Lenovo odwiedzający będą mogli porozmawiać ze specjalistami z firmy Lenovo, korzystać z gier lub uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a miejscowi muzycy i inni wykonawcy zapewnią rozrywkę dla całej rodziny. Aktualne ciężarówka Lenovo znajduje się na Słowacji.

„Te najnowsze komputery stacjonarne doskonale uzupełniają rodzinę produktów ThinkCentre Edge. Zostały opracowane specjalnie dla małych i średnich firm” —

powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska

. „Uwzględniliśmy wszystkie najważniejsze dla MŚP aspekty: profesjonalny wizerunek, wydajność, prostotę oraz cenę dopasowaną do budżetu”.

Wizerunek ma znaczenie

Komputery stacjonarne też mogą wyglądać atrakcyjnie! Nowa rodzina komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge różni się od tradycyjnych biznesowych komputerów PC czarną, błyszczącą obudową oraz 20-calowym wyświetlaczem w wersji AIO. Błyszcząca jest nawet przednia powierzchnia modeli ThinkCentre Edge 71 i 91 w formacie tower i SFF. Do komputerów tych dobrze pasuje bezprzewodowa klawiatura ThinkPad Edge (opcjonalnie). Jest odporna na zalania i przypomina znaną z laptopów

ThinkPad Edge nowoczesną klawiaturę z klawiszami wystającymi od dołu, a jednocześnie zachowuje komfort i jakość reakcji tradycyjnej klawiatury ThinkPad. Aby jeszcze bardziej udoskonalić wygląd komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge 71 i 91, usunięto z nich przestarzałe złącza.

Komputery klasy profesjonalnej

Nowe komputery stacjonarne bez wątpienia mogą pełnić rolę wydajnych urządzeń biznesowych dla MŚP w ciągu dnia, a także doskonałych urządzeń rozrywkowych do oglądania filmów i telewizji, słuchania muzyki oraz relaksu po godzinach. Użytkownicy mogą korzystać z wysokiej wydajności dzięki procesorom do poziomu Intel® CoreTM i5 w komputerze AIO i do poziomu CoreTM i7 Quad Core w modelach ThinkCentre Edge 71 i 91. Wszystkie te komputery uruchamiają się wyjątkowo szybko. Modelowi ThinkCentre Edge 91 zajmuje to zaledwie 14 sekund

1

dzięki certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7.

Inne cechy i funkcje

  • Duża pojemność pamięci masowej: do 16 GB pamięci w modelu ThinkCentre Edge 91, obsługa dysku twardego o pojemności do 1 TB, opcjonalny dysk SSD o pojemności do 160 GB w modelach ThinkCentre Edge 91 i Edge 71z.
  • Zaawansowana, wydajna grafika: do wyboru opcjonalna, osobna karta graficzna ATI Radeon lub układ graficzny Nvidia w modelu Edge 91 i Edge 71.
  • Różne funkcje ułatwiające pracę: odtwarzacz DVD i opcjonalna nagrywarka w ThinkCentre Edge 91, wiele gniazd USB i opcjonalny czytnik wielu kart pamięci, zabezpieczenia w postaci wyłączenia gniazd USB oraz ochrona hasłem BIOS i dysku twardego.

Usprawniona konstrukcja

Nowe modele pozwalają zapomnieć o typowych problemach związanych z komputerami, dzięki czemu pracuje się z nimi jeszcze przyjemniej i wydajniej. Wymiana dysku i rozbudowa pamięci masowej nie wymaga żadnych narzędzi i trwa zaledwie kilka minut. Ukryty, gumowany uchwyt ułatwia przenoszenie komputerów AIO i ThinkCentre 71

2

. Komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 71 nie wymaga rozszerzającej karty graficznej, by umożliwiać wyjątkowo ekonomiczną pracę z dwoma monitorami za pośrednictwem gniazd VGA i DVI, a komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 91 może obsługiwać aż cztery monitory.

Wszystkie modele są wyposażone w narzędzia z pakietu ThinkVantage Technologies firmy Lenovo, takie jak Rescue and Recovery, Power Manager i System Update do łatwego przywracania działania, zarządzania i aktualizacji komputerów. Jeżeli małe i średnie firmy będą potrzebować fachowej pomocy, mogą skorzystać z programu Lenovo ThinkPlus Priority Support, oferującego różne usługi: od ochrony przed uszkodzeniami i wypadkami po pomoc techniczną i tworzenie kopii zapasowych online.

Dostępność

ThinkCentre Edge 71, 91 i ThinkCentre Edge 71z all-in-one będą dostępne w Polsce od drugiej połowy listopada. Komputery będą dostępne za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.