Nawigacja Sirocco dla fanów… włoskiego stylu

Blow zaprezentował najnowszą nawigację samochodową Blow 500 Sirocco z ekranem dotykowym o przekątnej 5 cali, nawiązującą wzornictwem do produktów włoskich projektantów.

Urządzenie zostało umieszczone w płaskiej, matowej obudowie pokrytej antypoślizgową powłoką. Nowoczesny design podkreśla srebrna ramka okalająca obudowę. Do zestawu dokładane jest etui i uchwyt samochodowy firmy HR Auto-Comfort. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia obsługę telefonów komórkowych i najnowszych systemów nawigacji, umożliwiających modyfikację trasy przejazdu w zależności od warunków drogowych. Urządzenie wykorzystuje nowy interfejs, który ma ułatwić obsługę urządzenia.

Sercem nawigacji jest procesor firmy MTK MT3328N i 42-kanałowy moduł GPS SiRF STAR 3i+. Wbudowana pamięć wielkości 128 MB zapewnia stabilne działanie oprogramowania AutoMapa. Panoramiczny ekran dotykowy o przekątnej 5 cali wyświetla duży obszar mapy i prezentuje ważne informacje o ruchu, wypadkach i kontrolach drogowych.

Za wyznaczanie tras i śledzenie natężenia ruchu odpowiada najnowsze oprogramowanie AutoMapa 6.8.1g zawierające bezustannie aktualizowane mapy Polski uwzględniając bieżące roboty drogowe i odcinki będące w przebudowie. Baza danych adresowych i POI z lokalizacjami stacji benzynowych, hoteli, bankomatów, aptek, restauracji czy warsztatów naprawczych zawiera miliony wpisów umożliwiając szybkie dotarcie do wybranych punktów. Użytkownicy AutoMapy mogą korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich dróg, który ułatwia pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów. Pomocą w pokonywaniu zakorkowanych ulic miast jest też możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały, m.in. informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Blow 500 Sirocco może też służyć jako zestaw głośnomówiący, transmiter FM i baza danych telefonicznych. W czasie jazdy nawigacja wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne, bądź rozmowy telefoniczne. Wbudowany port wejściowy wideo pozwala podłączyć opcjonalną, bezprzewodową lub przewodową kamerę cofania, ułatwiającą parkowanie w zatłoczonej przestrzeni miejskiej.

BLOW 500 Sirocco to nie tylko nawigacja samochodowa, ale także przenośne centrum rozrywki umożliwiające odtwarzanie zdjęć, muzyki i filmów w najpopularniejszych formatach, jak również cyfrowych książek. Wbudowana przeglądarka internetowa pomaga odnaleźć szukane informacje, a także rozmawiać za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych.

Najnowsza nawigacja samochodowa BLOW 500 Sirocco dostępna jest na polskim rynku od wrzenia odpowiednio w cenie:

  • BLOW 500 Sirocco bez map – 399 PLN brutto
  • BLOW 500 Sirocco AutoMapa Polska – 589 PLN brutto
  • BLOW 500 Sirocco AutoMapa Europe – 789 PLN brutto.
0
Źródło: Blow
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.