Pierwsze ultrabooki Acera już oficjalnie

Dzięki funkcji Acer Green Instant On ultrabook wznawia pracę w ciągu 1,5 sekundy a jego akumulator wystarcza na 50 dni. Laptop jest wyposażony w dysk twardy o dużej pojemności i łączy się z Internetem w ciągu 2,5 sekundy.

Podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, firma Acer poinformowała o swoim pierwszym ultrabooku. Acer Aspire S3 łączy w sobie najlepsze cechy notebooka oraz urządzeń kieszonkowych.

Funkcja Acer Green Instant On pozwala na natychmiastowe wznawianie pracy komputera oraz gwarantuje długi czas pracy na baterii, natomiast funkcja Acer Instant Connect zapewnia szybkie nawiązywanie połączenia z Internetem. Cienka i lekka, metalowa obudowa ultrabooka Aspire S3 ma aerodynamiczny kształt i jest ponoć bardzo wytrzymała.

Campbell Kan, szef działu Personal Computer Global Operations w Acer Inc. powiedział, „Aspire S3 został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników notebooków. Dlatego łączy w sobie najważniejsze zalety smartfonów i tabletów, takie jak krótki czas uruchamiania i nawiązywania łączności z Internetem, czy długi czas pracy na baterii. W połączeniu z cienką konstrukcją, cechy te sprawiają, że Aspire S3 zapewni nowy poziom satysfakcji użytkowników i będzie ważnym kamieniem milowym w historii rozwoju notebooków firmy Acer.”

Ultrabook Aspire S3 można wygodnie nosić ponieważ ma 1,3 cm grubości i waży niecałe 1,4 kg. Komputer jest też wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę Acer FineTip typu chiclet. Ponadto, lekki akumulator o dużej gęstości wystarcza na cały dzień pracy umożliwiając korzystanie z notebooka nawet przez 7 godzin. Aspire S3 ma aerodynamiczny kształt, lekką obudowę ze stopu aluminium i magnezu, a także pokrywę z metalicznym wykończeniem, na którym nie pozostają odciski palców.

Aby zmniejszyć zużycie materiałów, cienki, 13,3-calowy panel LED o rozdzielczości HD ma otwartą konstrukcję, a funkcję aluminiowej ramy wyświetlacza pełni pokrywa notebooka. Dzięki temu, pomimo cienkiego profilu zapewniono dobre zabezpieczenie panela, a ponadto zmniejszono zużycie energii podczas produkcji.

Na spodzie ultrabooka Aspire S3 nie ma otworów wentylacyjnych, dzięki czemu komputer można wygodnie trzymać na kolanach. Podzespoły wytwarzające ciepło rozmieszczono z dala od obszaru touchpad i podpórki pod dłonie, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa dyskomfortu wynikającego z podwyższonej temperatury. Kolejną innowacją jest system chłodzenia z przepływem powietrza skierowanym do tyłu notebooka, przez co na dłonie użytkownika nie jest nawiewane ciepłe powietrze z wnętrza komputera. Aby zmniejszyć pobór mocy i wydłużyć czas pracy na baterii zoptymalizowano też silnik wentylatora.

Ultrabooki Aspire S3 są wyposażone w procesory Intel Core i3/i5/i7 drugiej generacji oraz dysk SSD o pojemności 240 GB lub dysk twardy o pojemności 320 / 500 GB oraz zintegrowany dysk SSD. Dzięki systemowi Dolby Home Theater v4, Aspire S3 ma odtwarzać żywy dźwięk przestrzenny w kinowym stylu. Standardowe wyjście HDMI umożliwia natomiast wygodne podłączanie ultrabooka Aspire S3 do różnorodnych urządzeń w celu wyświetlania obrazu o dużej rozdzielczości. Ponadto, przy użyciu wbudowanego czytnika kart „2 w 1”, obsługującego formaty SD oraz MultiMediaCard, użytkownicy mogą szybko i łatwo przenosić dane lub wczytywać zdjęcia z aparatów cyfrowych.

Wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 megapiksela, mikrofon oraz łącze Acer InviLink Nplify 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED umożliwiają korzystanie z wideokonferencji i utrzymywanie kontaktów ze znajomymi. Swobodę bezprzewodowej łączności dodatkowo poszerza interfejs Bluetooth 4.0+HSR cechujący się obniżonym poborem mocy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni widząc oficjalną prezentację Acer Aspire S3, pierwszego ultrabooka firmy Acer, naszego partnera, który jako jeden z pierwszych wprowadza na rynek notebook tej klasy. Cechy ultrabooków Aspire S3 wyposażonych procesory Intel Core drugiej generacji, takie jak szybkie włączanie, szybkie nawiązywanie łączności z Internetem, długi czas pracy bateryjnej oraz elegancka, cienka i lekka konstrukcja, spełnią oczekiwania wielu użytkowników, marzących o swobodzie i komforcie korzystania z komputera w podróży”, powiedział Mooly Eden wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel.

„Jako jedyny ultrabook dostępny w konfiguracji z dyskiem twardym, Aspire S3 zaspokaja potrzeby dotyczące mocy obliczeniowej oraz pamięci masowej na takim samym poziomie co notebooki, a ponadto pozwala na korzystanie z mobilnej łączności, tak jak smartfony i tablety”, dodał Campbell Kan. „To wielki przełom w projektowaniu notebooków, który wzmocni konkurencyjność naszych notebooków na rynku technologii informatyczno-komunikacyjnych.”

Aspire S3 będzie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w październiku br., przewidywana cena to ok. 799 Euro (ceny w zł będą znane w październiku).

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.