Poznaj Windows Store, sklep z aplikacjami dla Windows 8

Microsoft Store ma być odpowiednikiem Mac App Store, czy Android Market. Będzie przyjmował aplikacje napisane w HTML5/CSS z JavaScript, C, C#, C++, VB i XAML. Sklep będzie dostępny z poziomu interfejsu Metro, znajdziemy w nim zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje.

Aplikacje, zanim zostaną opublikowane, będą analizowane przez firmę Microsoft. Analiza ta ma sześć kroków, oraz dodatkowy skan programami antywirusowymi. Dzięki temu do sklepu mają trafiać tylko produkty najwyższej jakości, bez „nieodpowiednich treści” (innymi słowy, nie spodziewajmy się tam aplikacji porno…).

Każda aplikacja i gra będzie mogła być oceniona przez użytkownika i skomentowana, podobnie jak w sklepach dla innych systemów operacyjnych. Komentarze będą moderowane w celu usunięcia spamu i, tu ponownie słowo klucz, „treści nieodpowiednich”.

Windows Store jest utrzymany w stylistyce Metro. Każda kategoria to osobny panel, który potem rozwija się na inne panele, prezentujące poszczególne produkty. Podobnie jak u konkurencji, na Windows Store znajdziemy typowe dynamiczne działy, takie jak najwyżej oceniane, najchętniej pobierane płatne, najchętniej pobierane darmowe, wybór Microsoftu, i tak dalej.

Aplikacje pobrane z Windows Store będą mogły wysyłać doń informacje o błędach, jakie napotkały. Dzięki temu programista będzie mógł szybciej dowiedzieć się o problemie i stworzyć odpowiednią aktualizację. Podobnie jak w Windows Phone Marketplace, aplikacje będzie można pobierać w bezpłatnej wersji próbnej.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.