Revo mondo Wi-Fi: internetowe radio na każdą kieszeń

Radia internetowe jak dotąd były drogim, a więc rzadkim gadżetem. Urządzenie Revo łamie ten trend.

Mając do dyspozycji blisko 25 tysięcy stacji radiowych, radio powinno spełnić oczekiwania każdego użytkownika. To jednak nie koniec zastosowań, jakie daje to nowoczesne urządzenie. Radio to połączy się z wieloma urządzeniami wykorzystującymi lokalną sieć Wi-Fi w standardzie 802.11bg, co sprawi, że radio będzie pełnić również rolę odbiornika dla sygnału nadawanego przez komputer. Obsługuje klucze WEP i WPA. Revo Mondo Wi-Fi posiada wyjście audio stereo 2 x RCA, dzięki czemu podłączysz radio do twojego systemu głośników.

Reklama

Dzięki obsłudze UPnP urządzenie jest natychmiast gotowe do użycia – wystarczy podłączyć je do domowej sieci Wi-Fi i systemu głośników, aby już po chwili cieszyć się niemalże nieograniczonym dostępem do internetowych stacji radiowych z dowolnego krańca świata oraz możliwością strumieniowego odtwarzania plików w stratnych lub bezstratnych formatach: mp3, wma, wav, aac, flac czy ogg. Revo Mondo Wi-Fi posiada chipset Reciva Barracuda.

Nie ma konieczności instalacji specjalnego oprogramowania – streaming z PC, Maków czy NAS-ów zgodnych z protokółem UPNP jest dostępny od razu. Dodatkowym ułatwieniem jest dołączony do radia pilot, ułatwiający sprawne sterowanie.

Mimo wielu zalet i zastosowań jakie oferuje swoim użytkownikom, Mondo Wi-Fi jest urządzeniem, którego cena jest znacznie niższa niż większości urządzeń tego typu. Cena radia REVO Mondo Wi-Fi wynosi 499,00 zł brutto i została utrzymana pomimo wysokiego kursu EUR.