Ściągaj Torrenty legalnie, przez protokół HTTP

Ściągając przez WWW omijasz blokady pobierania plików .torrent i nie udostępniasz ich innym, więc nie jesteś przestępcą.

Powodem są pozwy, które dosyć szybko docierają do właścicieli komputerów lubujących się w Torrentach. Ostatnio w naszym kraju dzieją się rzeczy podobne, więc wiele osób zastanawia się czy wciąż korzystać z tej metody transmisji plików. Jednak w przypadku tego protokołu problemem nie jest ściąganie, a udostępnianie plików. Odbywa się ono równolegle do pobierania i powoduje, że automatycznie stajemy się przestępcami. W przypadku opisywanej usługi ściągamy przez http://, a ta funkcja nie umożliwia udostępniania plików. Transfer odbywa się tylko w jedną stronę, a więc jesteśmy kryci, a za wszystko odpowiada Torrific. Brzmi nieźle.

Ponadto gdy pracujesz przy komputerze, możesz być pewien iż administrator zatrudniony w twojej firmie dostał rozkaz od prezesa, aby zablokować dostęp do Torrentów. Wiele osób również w domach nie ma dostępu do Torrentów. Są one blokowane przez dostawców Internetu, a w najlepszym przypadku transfer jest znacznie ograniczany. Jeżeli jest inaczej, prawdopodobnie jesteś szczęściarzem i powinieneś zacząć grać w Lotto.

Ściągamy przez WWW

Wygląda na to, że rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest nowa usługa –

Torrific

. Wystarczy wejść na stronę www.torrific.com, zarejestrować się (wystarczy podać e-mail/hasło i od razu możemy ściągać), wkleić adres pliku.torrent, adres strony lub słowo kluczowe i rozpocząć pobieranie.

Oczywiście programiści zwęszyli w tym wszystkim interes i pobieranie za darmo ma ograniczony transfer. W redakcji udało się osiągnąć ok. 70 kB/s. Ponadto przed rozpoczęciem pobierania trzeba swoje odczekać, czyli równe 180 sekund. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to znacznie lepsze niż całkowita blokada ściągania Torrentów w naszej firmie (tu pozdrawiamy admina;).

It's aliveeeeee!

It’s aliveeeeee!

Jeżeli darmowa oferta jest niewystarczająca, a chcemy mieć dostęp do plików.torrent, warto zastanowić się nad wykupieniem usługi Premium. Jej koszt to $10 miesięcznie i z czasem może stać się to świetną alternatywą dla Rapidshare/Megaupload/Hotfile itp. Za tą kwotę utrzymujemy dostęp do maksymalnego transferu i znika nieco irytujące 180 sekund, które trzeba odczekać przed rozpoczęciem pobierania.

Powiązane treści:

Smartwatch damski w rankingu chip.pl