SMX-F70 – pierwsza w historii kamera SD z matrycą CMOS

To urządzenie przeznaczone jest dla osób, którzy poszukują prostej w obsłudze, ale zaawansowanej technologicznie kamery w przystępnej cenie.

Nowa kamera SD firmy Samsung jest jedyną w swojej klasie, która wykorzystuje tryb nagrywania progresywnego. Dzięki temu nawet podczas rejestrowania bardzo dynamicznych scen obraz ma być płynny, bez rozmytych krawędzi.

Kamera SMX-F70 umożliwia również nagrywanie w trybie HD, dzięki czemu jej posiadacze otrzymują możliwość kręcenia dynamicznych ujęć z dużą ilością detali. Optyka Schneider Kreuznach z funkcją intelli-zoom 65x oraz zoomem optycznym 52x, pozwala na uchwycenie najdrobniejszych szczegółów, nawet w dalekim tle. Podczas nagrywania wideo można też równocześnie robić zdjęcia w rozdzielczości 1,9 megapiksela.

Jako pierwsi wprowadzamy

kamerę SD z matrycą CMOS i opcją nagrywania progresywnego. Dzięki niej wszyscy członkowie rodziny, nawet ci, którzy pierwszy raz będą mieli ją w dłoni mogą kręcić niesamowite filmy z użyciem prostego w obsłudze, ale zaawansowanego technologicznie urządzenia. Ważne momenty rodzinne zasługują na nagrania najlepszej jakości – powiedział

Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics.

Dzięki funkcji Smart Auto, SMX-F70 automatycznie wybiera ona jeden z siedmiu trybów nagrywania w zależności od warunków oświetleniowych i obiektu, aby zapewnić możliwie najlepszy obraz. Wśród nich znajduje się też tryb „Wykrywania Twarzy”, dzięki któremu twarze do sześciu osób na ujęciu pozostają cały czas ostre i wyraźne w dynamicznych scenach, jak np. zabawy czy szkolne przedstawienia. Dzięki trybowi Smart BGM nagranie można wzbogacić poprzez dodanie w tle podkładu muzycznego – jak w profesjonalnej produkcji. Funkcja ta zapewnia możliwość wyboru spośród szerokiej gamy ścieżek dźwiękowych i podłożenie ich pod wybrane ujęcie. Dodatkowo automatycznie dostosowuje głośność muzyki w razie wykrycia ludzkiej mowy – tak, by wszystkie wypowiedzi było słychać.

Podobnie jak jej poprzedniczka SMX-F50, kamera SMX-F70 posiada szereg opcji, dzięki którym nagrywać i montować film może każdy. Technologia Record Pause pozwala zrobić krótką przerwę w nagrywaniu, a następnie rozpocząć filmowanie w dokładnie tym samym momencie, co pozwala uniknąć montażu niektórych ujęć. Wraz z kamerą dostarczane jest też oprogramowanie intelli-studio, które uruchamia się automatycznie po podłączeniu kamery do komputera i umożliwia montaż oraz odtwarzanie filmów.

Kamerę SMX-F70 można ładować poprzez port USB, dzięki czemu nie ma już konieczności noszenia ze sobą dodatkowych kabli, akumulatorów i ładowarek – wystarczy jeden przewód, by zgrać film, naładować kamerę i być gotowym do dalszego nagrywania. Dzięki funkcji „plug and play” również przesyłanie plików stało się łatwiejsze – wystarczy zgrać nagranie poprzez port USB w kamerze. SMX-F70 wyposażona jest również w funkcję „Nagrywanie Poklatkowe” – kamerę można zaprogramować na wykonywanie zdjęć w interwałach od jednej do trzydziestu sekund, a poszczególne ujęcia są następnie łączone i tworzą klasyczny film poklatkowy. Dzięki tej funkcji, każdy będzie w stanie ciekawie uwiecznić historię np. przygotowania do ceremonii ślubu, lub imprezy urodzinowej w ogrodzie.

Kamera Samsung SMX-F70 trafi do sprzedaży w ostatnim tygodniu września. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.