Sound Blaster Recon3D dla laptopów i konsol do gier

Firma Creative Technology Ltd. zaprezentowała Sound Blaster Recon3D, urządzenie audio USB, które ma zapewniać wysoką jakość dźwięku oraz czystość przesyłanego głosu podczas korzystania z konsoli Xbox 360, PS3, a także komputerów PC i Mac.

Urządzenie Sound Blaster Recon3D posiada wielkość zbliżoną do myszy komputerowej. Z łatwością można podłączyć je do konsoli Xbox 360, PS3, a także komputerów PC i Mac. Nowa karta dźwiękowa ma wzbogacać doznania słuchacza dzięki THX TruStudio Pro

– pakietowi systemów poprawy dźwięku stworzonemu wspólnie przez inżynierów Creative i THX. Ponadto Sound Blaster Recon3D posiada technologię Dolby Digital dostępną poprzez wejście optyczne. Dolby Digital

zapewnia przestrzenne dekodowanie w technologii 5.1, która w połączeniu z THX TruStudio Pro Surround dba o precyzję dźwięku odtwarzanego przez zestaw słuchawkowy. Co więcej, podczas komunikacji głosowej Sound Blaster Recon3D poprawia jakość głosu dzięki przetwarzaniu CrystalVoice.

Wysoka jakość dźwięku i głosu z Sound Blaster Recon3D ma być możliwa dzięki zintegrowanemu procesorowi Sound Core3D. Jest to pierwszy procesor firmy Creative, który łączy czterordzeniowy procesor sygnałowy z konwerterami cyfrowo-analogowymi HD oraz konwerterami analogowo-cyfrowymi w jednym mikroprocesorze.

Sound Blaster Recon3D wyposażony jest w elementy sterujące pozwalające na wygodną regulację głośności, wzmocnienia mikrofonu oraz wzbogacania dźwięku THX TruStudio Pro. Dodatkowo wykorzystywana jest również technologia Scout Mode umożliwiająca graczom precyzyjne wskazanie celu w grach FPS i pozwalająca na usłyszenie przeciwników, zanim sami zostaną wykryci.

Aby zoptymalizować jakość dźwięku w każdym zestawie słuchawkowym, Sound Blaster Recon3D wyposażony jest w dodatkowy przedwzmacniacz słuchawek/mikrofonu. Opcje połączeniowe obejmują port mikro-USB, wyjście liniowe na mikrofon stereo oraz słuchawki, wejście AUX lub optyczne z dekodowaniem Dolby Digital dla dźwięku przestrzennego w słuchawkach.

Sound Blaster Recon3D współpracuje z konsolą Xbox 360 bądź PlayStation 3 oraz komputerem PC lub Mac bez konieczności instalowania sterowników, dzięki czemu nadaje się do zastosowań przenośnych, jak i do gry w sieci lokalnej czy w domu przyjaciela. Dodatkowo użytkownicy mogą zainstalować na komputerze PC lub Mac dołączone oprogramowanie i stworzyć własny profil audio, używając ustawień THX TruStudio Pro. Profil ten można zapisać na karcie dźwiękowej i wykorzystywać podczas korzystania z konsoli Xbox 360 lub PS3. Dołączone oprogramowanie zawiera zaawansowane narzędzia audio korzystające z algorytmów, m.in. 10-suwakowy korektor graficzny, układ sterowania basami oraz rozwiązanie pozwalające na konfigurację głośników do użycia z komputerem PC lub Mac.

Do Sound Blaster Recon3D można dołączyć kartę bezprzewodową TacticLink i dzięki temu sparować ją z zestawem słuchawkowym Sound Blaster Tactic3D Omega. Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z bezprzewodowego systemu audio na wszystkich platformach. Creative wprowadzi w tym roku do sprzedaży Sound Blaster Recon3D i zestaw słuchawkowy Sound Blaster Tactic3D Omega jako jeden pakiet obejmujący kartę bezprzewodową TacticLink.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3D jest wszechstronna i może być używana nie tylko podczas gry, również przy odtwarzaniu muzyki i filmów. Recon3D przesyła dźwięk z filmów, np. z aplikacji Netflix w PS3 i Xbox 360, poprawiając jakość dźwięku – dzięki technologii THX TruStudio Pro.

Karta Sound Blaster Recon3D na interfejsie USB będzie dostępna w Polsce od października 2011 r.

0
Źródło: PowerSales
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.