Sound Blaster Recon3D – nowa platforma audio od Creative

Firma Creative Technology Ltd. zapowiedziała karty dźwiękowe z serii Sound Blaster Recon3D napędzane przez czterordzeniowy procesor dźwięku i głosu Creative Sound Core3D.

Nowa platforma audio, oferująca przyspieszane sprzętowo technologie THX TruStudio Pr i CrystalVoic w grach, muzyce i filmach, będzie pokazywana w dniach 2-7 września na targach 2011 IFA Berlin na stoisku nr 111 w holu 17 Messe Berlin.

Wysoka jakość dźwięku i głosu, jaką mają zapewniać karty dźwiękowe Sound Blaster Recon 3D, jest zasługą Sound Core3D, pierwszego na świecie czterordzeniowego procesora dźwięku i głosu. Nowy procesor, zaprojektowany przez wewnętrzny zespół badaczy i inżynierów dźwięku firmy Creative, ma zapewniać niski pobór mocy i wysoką wydajność. Zawiera opatentowany procesor sygnałów cyfrowych (DSP) Quartet z czterema niezależnymi rdzeniami przetwarzania, i jako pierwszy integruje w jednym układzie rdzenie DSP z kodekami audio HD o zakresie ponad 100 dB.

Charakterystycznymi cechami karty dźwiękowej Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion Series będą ciekawy design i podświetlony na czerwono procesor Creative Sound Core3D. Oferuje ona przyspieszane sprzętowo technologie THX TruStudio Pro. Seria Fatal1ty Champion zawiera panel na obudowę komputera z gniazdami na zestaw słuchawkowy, sterowaniem poziomem głośności oraz wejściami audio.

Do karty dołączony jest również wysokiej jakości mikrofon, który wykorzystuje technologie CrystalVoice — tłumienie echa, fokus oraz aktywną redukcję szumów — pozwalając graczom używać głośników i mikrofonu biurkowego w taki sposób, że jedynym dźwiękiem przenoszonym przez mikrofon jest tylko ich głos. Technologie CrystalVoice, zaprojektowane pod kątem gier wieloosobowych, czatów internetowych i konferencji wideo, zapewniają też opcję komunikacji głosowej w rozwiązaniach VoIP, takich jak Skype. Oprogramowanie Sound Blaster Recon3D Fata1ty Champion Series umożliwia szybkie i łatwe przełączanie między wielokanałowymi konfiguracjami głośników a zestawami słuchawkowymi. Karta ma być dostępna w sprzedaży w pierwszym kwartale 2012 r.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional Series, wyposażona w te same technologie, co model Fatal1ty Champion Series (THX TruStudio Pro i CrystalVoice), zawiera złącza na samej karcie i jest przeznaczona dla użytkowników, którzy nie chcą używać panelu na obudowie komputera. Do karty dołączony jest również wysokiej jakości mikrofon kształtujący wiązkę dźwiękową, który za sprawą technologii CrystalVoice — tłumienie echa, fokusu oraz aktywnej redukcji szumów — umożliwia zaawansowaną komunikację głosową bez użycia zestawu słuchawkowego.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3D, która ma zapewniać precyzję pozycjonowania dźwięku 3D w zestawach słuchawkowych lub głośnikach, jest także napędzana przez nowy procesor Sound Core3D. Nowa karta oferuje przyspieszane sprzętowo technologie THX TruStudio Pro i wybrane technologie Crystal Voice. Sound Blaster Recon3D ma być dostępny w sprzedaży później w tym roku.

Rodzina kart dźwiękowych Sound Blaster Recon3D na interfejsie PCI Express wyposażona jest w 6-kanałowe 24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) 102 dB, 4-kanałowe 24-bitowe przetwornik analogowo-cyfrowe (ADC) 101 dB, zintegrowane wyjście słuchawkowe ze wzmacniaczem, cyfrowy interfejs mikrofonu, wejścia i wyjścia S/PDIF oraz uniwersalne wejścia i wyjścia (GPIO).

0
Źródło: Creative
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.