Windows 8 i problemy z wirtualizacją

Jak się okazuje, jedna trzecia osób testujących Windows 8 robi to za pomocą maszyn wirtualnych. A w takim środowisku system Microsoftu radzi sobie... różnie.
Microsoft Windows 8

Microsoft Windows 8

Windows 8 Developer Preview ukazał się raptem parę dni temu, więc wiele produktów do wirtualizacji obecnych na rynku jeszcze nie zostało zaktualizowanych do poprawnej współpracy z naszym systemem. Współpracujemy ściśle ze wszystkimi dużymi producentami produktów do wirtualizacji, by obsługiwały one Windows 8 do momentu jego premiery – czytamy na oficjalnym blogu Microsoftu.

Produkty, które działają poprawnie, to, między innymi, Hyper-V w Windows 8 DP i Windows Server 2008 R2, VMware Workstation 8.0 dla Windows i VirtualBox 4.1.2. dla Windows. Virtual PC, Virtual Server, Tryb XP, VMWare Worstation 7.x i starsze nie działają za dobrze z najnowszym systemem Microsoftu. – Niektóre elementy oprogramowania współpracują ściśle ze sprzętem, i z premedytacją są zależne od struktur danych i zawiłości jądra Windows. Tego typu zależności nie są zazwyczaj obsługiwane publiczne lub dostępne jako API, więc muszą się zmienić, tak jak zmienia się Windows. Staramy się unikać tego typu zmian, ale czasami są niezbędne, by umożliwić rozwój. Niektóre oprogramowanie trzeba będzie aktualizować po tym, jak będziemy ulepszać Windows – czytamy.

Testerzy, jak wam idzie wirtualizacja? Podawajcie w komentarzach systemy operacyjne i maszyny wirtualne, jakich używacie, oraz swoje wrażenia. Radźmy sobie wspólnie i pomagajmy nawzajem.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.