Windows 8 na 128 MB RAM? Żaden problem!

Czy Windows 8 Developer Preview spełnia obietnice, jakie złożył Microsoft, jeśli chodzi o wydajność? Nasz Czytelnik potwierdza!

Testujemy intensywnie najnowszy system Microsoftu. Piotrek Lisowski zainstalował go na swoim służbowym desktopie, by przetestować dla was możliwości Internet Explorera 10 (a przy okazji przeprowadzić eksperyment, czy pod Windows 8 da się normalnie pracować w naszej redakcji). Michał Adamczyk również zainstalował Windows 8 DP na swoim służbowo-prywatnym, a swoimi wrażeniami podzielił się w swojej mini-recenzji. Dziś będziemy instalować go na dotykowym komputerze.

Jednak wszystko to, to mniej lub bardziej wydajne maszyny, których pamięć liczy się w gigabajtach a taktowanie procesorów w gigahercach. Co jednak z tanimi, starymi urządzeniami mobilnymi? Nasz Czytelnik, Marcin Grygiel, postanowił to sprawdzić, zanim my zdążyliśmy. Efekt? Maszyna z zainstalowanymi 128 MB RAM nie tylko uruchamia system, ale radzi sobie pod nim całkiem sprawnie! Na filmiku (patrz niżej) widać, jak dysk twardy (nie SSD) intensywnie pracuje, przez co animacja okien od czasu do czasu nieco „przycina”, ale Metro i Aero działają nań bez problemu. Robi wrażenie…

0
Źródło: Marcin Grygiel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.