Zwiedzaj polskie miasta nie wychodząc z domu

Serwis iDolina.pl to wirtualny Świat 3D, zbudowany w oparciu o wygląd prawdziwych polskich miast.

Po zarejestrowaniu w serwisie otrzymujemy własną trójwymiarową postać, której możemy nadać dowolny wygląd. Przy pomocy swojej postaci można rozpocząć zwiedzanie wirtualnego świata, który bazuje na wyglądzie Polskich miast (na razie dostępny jest Sopot, kolejne przygotowane miasta to m.in.: Kraków, Warszawa czy Wrocław). Dodatkowymi atrakcjami są zbudowane unikalne lokalizacje, możemy na przykład pójść na plażę, potańczyć w klubie, czy wspiąć się na szczyt latarni morskiej. Przygotowane animacje pozwalają wchodzić w bezpośrednie interakcje z innymi użytkownikami, a w chwilach przerwy można pograć we wbudowane gry (np. wyścigi motorówek), czy wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Wirtualny świat 3D został stworzony przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, w oparciu o silnik Unity 3D, dzięki czemu dostępny jest z poziomu przeglądarki bez konieczności pobierania i instalacji.

Autorzy projektu twierdzą, że jest to technologia stosowana przy tworzeniu największych obecnie na świecie aplikacji przeglądarkowych i gier typu MMO. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Aplikacja jest dostępna pod adresem www.idolina.pl.

0
Źródło: iDolina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.