Acer wprowadza notebooki Aspire 5253 z procesorami AMD Fusion

Notebooki Acer Aspire 5253 mają wystarczyć zarówno do wydajnych aplikacji, jak i multimediów w jakości HD.

Notebooki z serii Aspire 5253 zaprojektowano z myślą o produktywności, rodzinnej rozrywce oraz edukacji dzieci. Umożliwiają wyświetlanie obrazu o dużej rozdzielczości oraz efektywną pracę wielozadaniową..

Sercem tych laptopów są układy APU (Accelerated Processing Unit) z serii AMD E oraz technologia AMD Vision, umożliwiające płynne odtwarzanie filmów o rozdzielczości HD, w tym przesyłanych strumieniowo z Internetu, zapewniające moc obliczeniową potrzebną do efektywnej pracy z aplikacjami o dużych wymaganiach, obsługujące grafikę z DirectX 11, a także pozwalające na wydłużenie czasu pracy na baterii.

Notebooki z serii Aspire 5253 są wyposażone w konsolę Clear.fi, system umożliwiający łatwe udostępnianie multimediów między urządzeniami podłączonymi do sieci domowej. System ten może objąć zasięgiem cały dom. Clear.fi to rozwiązanie współpracujące z różnymi platformami, gotowe do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu. Automatycznie wykrywa kompatybilne urządzenia podłączone do domowej sieci bezprzewodowej, a następnie umożliwia łatwe przesyłanie treści multimedialnych przy użyciu jednego interfejsu użytkownika.

Nowe notebooki Aspire są oferowane z wyświetlaczami o przekątnej 15,6”. Są wyposażone w panel Acer CineCrystal o dużej rozdzielczości, podświetlany diodami LED. Format 16:9 oraz duża rozdzielczość obrazu sprawiają, że notebooki z serii Aspire 5253 doskonale nadają się do oglądania filmów, zarówno w domu, jak i w podróży.

Ponadto, najnowsza wersja portu HDMI umożliwia nie tylko wyświetlanie obrazu HD na większym ekranie, lecz również zapewnia obsługę bardzo dużych rozdzielczości, znacznie większych niż stosowana obecnie 1080p oraz jest wyposażona w oddzielny kanał Ethernet umożliwiający przesyłanie skonsolidowanego strumienia danych wraz z obrazem i dźwiękiem, pozwalając na pełne wykorzystanie możliwości urządzeń podłączanych do Internetu.

Pamięć DDR3 ma gwarantować szybkie reakcje systemu oraz płynną pracę wielozadaniową. Dysk twardy o dużej pojemności zapewnia natomiast miejsce do przechowywania cyfrowych archiwów użytkownika. Oprócz tego, czytnik kart pamięci daje możliwość łatwego przenoszenia i udostępniania plików.

Zestaw interfejsów pozwala na łatwy dostęp od Internetu oraz łączność ze światem. Łącze Acer InviLink 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED współpracująca z technologią Acer SignalUp zapewniać ma niezawodną łączność bezprzewodową, natomiast gigabitowa karta sieciowa ma gwarantować szybkie i stabilne połączenie przewodowe. Opcjonalny interfejs Bluetooth 3.0 nadaje się do szybkiego i bezpiecznego przesyłania danych na małe odległości. Ponadto, wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye o dużej rozdzielczości oraz mikrofon pozwalają na korzystanie z czatów wideo lub uczestniczenie w wideokonferencjach.

Notebooki z serii Aspire 5253 zawdzięczają swój wygląd opływowym kształtom oraz teksturze, która chroni przed zarysowaniem i zapobiega powstawaniu odcisków palców. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarna, brązowa oraz czerwona, z podpórką na dłonie o pasującym odcieniu i wykończeniu. Klawiatura Acer FineTip ma duże klawisze, natomiast touchpad typu multigesture pozwala na komfortowe regulowanie powiększenia, nawigowanie oraz przeglądanie stron WWW bez użycia myszy.

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego, w laptopach są stosowane materiały oraz technologie spełniające wymagania międzynarodowych norm pro-ekologicznych. Z tego powodu, notebooki wyposażono też w podświetlenie LED, zużywające mniej energii i zapewniające wyższą jakość obrazu, oraz energooszczędne procesory pozwalające na wydłużenie czasu pracy na baterii.

Dostępna konfiguracja:

Aspire 5253 – matryca 15,6″, procesor AMD E-450, pamięć 4GB, dysk twardy 500GB, grafika HD6310, port HDMI, kamera 1.3Mpix, Windows 7 Home Premium, cena 1 739 zł brutto

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.