Bezpłatny kurs Private Cloud dla początkujących

Chmury prywatne to temat, który pojawił się już jakiś czas temu, ale teraz pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na wiedzę i specjalistów z tego tematu. Dlatego powstał darmowy kurs na portalu edukacyjnym MVA (Microsoft Virtual Academy)

Bezpłatny kurs poświęcony Private Cloud (po polsku!) przeznaczony jest dla osób początkujących w tym temacie, które chcą zdobyć podstawową wiedzę. Składa się on z krótkich materiałów video oraz pokrewnych artykułów, zawartych w 5 modułach. Po każdym module trzeba zaliczyć prosty test sprawdzający wiedzę z tej części. Wszystko to dostępne jest na portalu Microsoft Virtual Academy.

Pierwszy kurs jest częścią większej całości i rozpoczyna się od modułu przedstawiającego podstawowe pojęcia z wiązane z infrastrukturą IT opartą o chmury oraz podane zostały główne komponenty z jakich składa się Private Cloud. W kolejnych modułach omówione zostały główne komponenty takie jak środowisko Hyper-V Server, klastry wysokiej dostępności i komponenty zarządzające chmurą. Uczestnik kursu dzięki demonstracji praktycznej, ma możliwość zapoznania się z ideą zarządzania infrastrukturą Private Cloud za pośrednictwem Microsoft Self-Service Portal 2.0. Ostatni moduł kursu omawia zasady projektowania infrastruktury Private Cloud. MVA (Microsoft Virtual Academy) to portal edukacyjny Microsoft, w którym każdy może mieć dostęp do bezpłatnych szkoleń dla specjalistów IT. Po każdym szkoleniu dostępne są testy sprawdzające naszą wiedzę. W ramach zaliczania kolejnych kursów i zdawania kolejnych testów zdobywamy punkty, które pozwalają nam zdobywać kolejne odznaki (Bronze, Silver, Gold, Platinum). Na podstawie punktów tworzony jest też ranking dla całego świata oraz dla poszczególnych krajów, w tym Polski. W ramach MVA opublikowanych zostało już 11 kursów z tematyki chmur prywatnych i publicznych (w języku angielskim + rozpoczęła się publikacja kursów po polsku).

Rozpocznij już teraz!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.