Canon PIXMA PRO-1 dla ambitnego fotografa

Canon poinformował o wprowadzeniu nowej drukarki z serii PIXMA Pro – PIXMA PRO-1, która jest pierwszym na świecie modelem A3+ wyposażonym w zestaw 12 atramentów.

Zestaw 5 monochromatycznych atramentów ma umożliwiać tworzenie profesjonalnej jakości czerni i bieli, a także dobrze odwzorowanych detali. Wszystko to przy zachowaniu, ponoć, subtelnych cieni i kontrastów oraz równomiernych przejść tonalnych.

PIXMA PRO-1 wspiera rozdzielczość wejściową na poziomie 1 200 ppi (dwukrotnie wyższą w porównaniu z poprzednimi modelami), by w pełni odzwierciedlić rosnącą liczbę pikseli dostępną w profesjonalnych aparatach. Tym samym tworzy dobre wydruki w wysokiej rozdzielczości, nawet do 4 800 x 2 400 dpi. Nowy system Optimum Image Generation (OIG) analizuje kolory na zdjęciu i tworzy optymalną kombinację potrzebnej ilości i wielkości kropel atramentu, które są precyzyjnie nanoszone przez głowię drukującą Canon FINE z 12 288 dyszami.

System OIG zapewnia odwzorowanie koloru, naturalną gradację odcieni oraz równomierne nabłyszczenie przy wszystkich opcjach wydruku i typach nośnika, tak by stworzyć realistyczne wydruki. Drukowanie w trybie 16 bitów na kanał zapewnia bardziej płynne przejścia tonalne w wydrukach kolorowych i monochromatycznych. Nowy model PIXMA PRO-1 oferuje trzy tryby kolorów, w tym Photo Colour, który odtwarza żywe błękity i zielenie. Tryb Linear Tone odtwarza kolory z liniową krzywą tonalną, podczas gdy tryb ICC pozwala używać profili dopasowanych do rodzaju papieru lub tworzyć własne.

PIXMA PRO-1 pozwala tworzyć wydruki w jakości wystawowej w około 2 minuty i 55 sekund zamiast w 7 minut i 55 sekund, jak było to w przypadku drukarki fotograficznej PIXMA Pro9500 MkII. Większy (2,5x) pojemnik z tuszem zapewnia dłuższy okres użytkowania pomiędzy wymianą. Dzięki nowej konstrukcji zbiorniki z atramentem dostępne są z przodu urządzenia. Z kolei tylna taca może w celu zwiększenia wydajności pomieścić do 20 arkuszy papieru fotograficznego, natomiast podajnik ręczny mieści papier o szerokości do 356mm (14″) a także cięższe papiery artystyczne.

Kontrola rzeczywistej objętości kropli stabilizuje głębię i gęstość koloru zapewniając powtarzalność rezultatów, co ma szczególne znaczenie w przypadku prac przeznaczonych na sprzedaż. Niezawodność w pracy profesjonalistów ma być osiągana dzięki szerokiej gamie funkcji typowych dla profesjonalnych urządzeń wielkoformatowych. Gwarantować to ma również wentylator z systemem cyrkulacji powietrza oraz dodatkowy system zasilania atramentem (niezależny od głowicy drukującej). Dzięki łączności Ethernet, PIXMA PRO-1 może być swobodnie współdzielona przez sieć.

Wtyczka Easy-PhotoPrintPro upraszcza sterownik drukarki i pozwala na drukowanie wsadowe. Wsparcie obejmuje także pełen katalog produktów Adobe Photoshop oraz oprogramowanie Canon Digital Photo Professional. Drukarka może automatycznie dokonywać korekty zbioru danych ICC dla podłoży Canona oraz Fine Art znanych marek.

Oprogramowanie Colour Management Tool Pro wspiera narzędzia do zarządzania kolorem x-rite, w tym Colour Munki Photo i Colour Munki Design, umożliwiające użytkownikom tworzenie profili ICC. Model PIXMA PRO -1 został także wyposażony w system Ambient Light Correction, który pozwoli dobrać parametry wydruku optymalnie dopasowane do miejsca, w którym wydruk będzie prezentowany. Kolory na wydruku są automatycznie przystosowywane dla najlepszego odwzorowania, bez względu na rodzaj i warunki oświetlenia.

0
Źródło: Canon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.