Dysk SSD, który potrafi zaimponować

Kingston Digital Europe Ltd ogłosił premierę dysku dla klientów biznesowych: Kingston SSDNow KC100.

To pierwszy dysk SSD w standardzie SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) oparty na wielokrotnie nagradzanym kontrolerze SandForce. Kingston KC100 będzie dostępny w trzech pojemnościach: 120 GB, 240 GB i 480 GB. Jednostki mogą być wykorzystywane jako podstawowe lub jako rozszerzenia do istniejących już systemów.

SSD Now KC100 to także 5 lat gwarancji – Kingston wprowadził tak długi okres gwarancyjny w produkcie konsumenckim, aby dorównać standardom obowiązującym w świecie wielkich korporacji. Największe firmy mogą być spokojne o bezpieczeństwo krytycznych danych – stacja oferuje zaawansowany system zarządzania równomiernym zużyciem dysku wspomagający zachowanie jego optymalnej wytrzymałości i osiągów. Ochrona polegająca na ciągłym utrzymywaniu integralności danych, działa praktycznie w niewidoczny sposób w tle – nigdy nie wpłynie ona na płynność biznesową działania firmy.

Kingston SSD Now KC100 to produkt konsumencki SSD oferujący wszystkie atrybuty klasy S.M.A.R.T charakterystyczne dla segmentu Enterprise. Statystyki użytkowania stacji, stan zdrowia jednostki mogą być monitorowane zgodnie z obowiązującymi standardami, także przy użyciu ogólnie dostępnych narzędzi.

„Możliwość zaoferowania produktu stricte przeznaczonego dla klientów biznesowych jest dla nas bardzo ekscytująca” – powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo Wschodnią, Kingston Technology. ”

Integralność danych to problem, z którym zmaga się każda firma. Teraz SSD

Now KC100 umożliwia wykorzystanie najwyższych standardów ochrony danych w systemach, w których się pojawi. Użytkownicy mogą być pewni, że wykorzystanie naszej nowej jednostki da im możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej oraz wydatnie wpłynie na komfort i stabilność ich pracy”.

Nowy SSD Now KC100 zapewnia pełne i natychmiastowe szyfrowanie danych z poziomu klienta. Korzystając z dwóch wbudowanych silników szyfrowania, działających zarówno w standardzie AES-128 I AES-256, szyfrowanie wykonywane jest już na poziomie sprzętowym bez marnotrawstwa zasobów systemowych i wpływu na obniżenie prędkości transferu danych.

KC100 jest kompatybilny w dół z obecnie popularnym standardem SATA Rev.2.0 – zatem inwestycje poczynione w zakup jednostki zostaną w pełni wykorzystane przy kolejnej, bardziej kompleksowej wymianie sprzętu w firmie.

0
Źródło: Kingston
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.