HP jednak będzie produkować komputery PC!

Dalsze funkcjonowanie działu Komputerowych Systemów Osobistych w ramach HP ma zapewnić więcej korzyści klientom i akcjonariuszom firmy.
HP pozostaje na rynku komputerów PC

HP pozostaje na rynku komputerów PC

HP poinformowało, że zakończyło ocenę alternatyw strategicznych dla swojego działu Komputerowych Systemów Osobistych (

Personal Systems Group — PSG) i zadecydowało, że jednostka ta pozostanie częścią firmy.

W strategicznym przeglądzie dostępnych możliwości wzięli udział eksperci z wielu jednostek i działów. Oparta na danych analiza pokazała jak głęboka jest integracja pomiędzy kluczowymi operacjami, takimi jak łańcuch dostaw, IT i zaopatrzenie. Szczegółowo wskazała też szeroki zakres, w jakim dział Komputerowych Systemów Osobistych wzbogaca ofertę rozwiązań HP i wpływa na ogólną wartość marki. Wykazała również, że koszty odtworzenia tych korzyści w niezależnym przedsiębiorstwie przewyższają wszelkie zalety wydzielenia.

Dział Komputerowych Systemów Osobistych od dawna może się pochwalić najwyższą rentownością w branży – to największy producent komputerów osobistych na świecie, a jego przychody w roku finansowym 2010 sięgnęły 40,7 mld dolarów.

0
Źródło: HP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.