ImagineCup IT Challenge

Wczoraj odbył się pierwszy quiz konkursu Imagine Cup w kategorii IT Challenge, a my znamy już podsumowanie!

Konkurs Imagine Cup jest jednym z największych konkursów informatycznych na świecie przeznaczonym dla studentów. W kilku różnych konkurencjach studenci zmagają się z problemami naszego świata i próbują wykorzystać technologię do poprawy wielu aspektów życia.

Wczoraj rozpoczęła się konkurencja IT Challenge, której zadaniem jest wyłonienie najlepszego IT Pro. W zeszłym roku (ImagineCup 2011 USA) został nim Jean-Sebastien Duchene z Francji, a drugie miejsce zajął Błażej Matuszyk z Polski .

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

 1. Pierwszy polega na rozwiązaniu quizu („Qualifying Quiz”) – trzeba zdobyć 15 pkt z 30 losowych pytań w ciągu godzinnego sprawdzianu.
 2. W drugiej rundzie („Case Study”) trzeba przygotować rozwiązanie zadanego problemu. Polega to na stworzeniu dokumentu z opisem, budową oraz sposobem wdrożenia tego rozwiązania.
 3. Runda ostatnia – na poziomie światowym – to „Virtual Hands-On lab”. Tutaj 6 finalistów próbuje rozwiązywać na bieżąco problemy w 24 godzinnym maratonie, pracując przy komputerze.

We wczorajszym quizie konkursu wystartowało 610 osób – w tym 77 polaków. Ogólnie awans po pierwszym teście uzyskało 170 osób – 32 osoby z Polski. Daje nam to drugie miejsce na świecie w kwestii zainteresowania oraz liczby awansów – pierwsze są Indie z 428 osobami zainteresowanymi i 86 awansami. Jednak jeśli przyjrzymy się osobom w TOP 10 to widzimy, że nie o ilość tu chodzi tylko o jakość:)

Oto lista 10 najlepszych (podaje pseudonimy ze strony):

 1. eljiudia z Rumunii (26 pkt)
 2. ESI60596 z Francji (25 pkt)
 3. BlaSOFT z Polski (24 pkt)
 4. esmaeil z Malezji (24 pkt)
 5. kburzminski z Polski (24 pkt)
 6. wind33 z Francji (24 pkt)
 7. pkbnaveen z Indii (22 pkt)
 8. srinath.madabhushi z Indii (22 pkt)
 9. Jakub Brodecki z Polski (21 pkt)
 10. lazy.itpro z Rumunii (21 pkt)

Następnie są jeszcze 3 osoby z wynikiem 21 pkt: S3Rgo (Ukraina), Sharif Talaat (Egipt), Tomica Kaniski (Chorwacja) i z wynikiem 20 pkt pierwszą osobą jest CezaryOltuszyk (Polska).

W rundzie pierwszej tej kategorii konkursu zostanie rozegranych jeszcze 5 quizów: 15 listopada, 1 i 14 grudnia 2011 r., oraz 9 i 26 stycznia 2012 r.

Wszystkim serdecznie gratuluję i zapraszam do startu w kolejnym quizie rundy 1, który odbędzie się za 24 dni! Więcej na www.imaginecup.pl

0
Źródło: imaginecup.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.