Lenovo oficjalnie o Ultrabooku U300s

Celem trasy jest przybliżenie konsumentom najnowszych produktów i technologii Lenovo, a także zaoferowanie im rozrywki, gier, konkursów i rabatów na wybrane urządzenia. Aktualnie ciężarówka dotarła do Turcji.

„Nowe notebooki Lenovo IdeaPad z serii U oferują miłośnikom mody wszystko, czego potrzebują, w eleganckim i zarazem niezwykle przenośnym wydaniu” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska. „Notebooki U300s, U300 i U400 to doskonałe luksusowe urządzenia. Każde z nich łączy w sobie funkcje użytkowe i rozrywkowe, a jednocześnie zapewnia użytkownikom swobodę.”

IdeaPad U300s Ultrabook jest wyjątkowo płaski dzięki technologiom firmy Intel. Wyposażony w procesor Intel Core i7 drugiej generacji z technologią Intel Turbo Boost 2.0 i uruchamiający się w 10 sekund dzięki technologii Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD model U300s jest gotowy do każdej pracy. U300s ma płaski wyświetlacz panoramiczny 16:9 HD o przekątnej 13,3″, 4 GB pamięci DDR3 oraz do 256 GB miejsca na dysku SSD.

Mierzący 14,9 mm grubości model U300s skonstruowano z jednoczęściowej aluminiowej obudowy, dzięki czemu ten produkt waży mniej niż półtora kilograma. Model ten jest dostępny w kolorze grafitowoszarym i pomarańczowym. Barwy te nałożono w procesie elektrolizy i piaskowania, tworząc odporną na zarysowania powłokę.

Spośród innych pomysłowych technologii można wymienić jedyną w swoim rodzaju oddychającą klawiaturę — technologia Intel Advanced Cooling Technology umożliwia wlot powietrza poprzez klawiaturę i jego ujście poprzez boki i tylny zawias. Konstrukcja ta eliminuje potrzebę stosowania wentylatorów pod spodem notebooka i umożliwia długie korzystanie z komputera na kolanach, a nawet na poduszce.

Pomimo płaskiej konstrukcji, dzięki baterii o wydłużonej żywotności Lenovo Long Life Battery model U300s umożliwia pracę przez osiem godzin oraz zapewnia do 30 dni trybu gotowości. Technologia Lenovo RapidCharge umożliwia natomiast ładowanie baterii do 50% w 30 minut. Dostępna jest też łączność Bluetooth i szybka łączność 802.11n Wi-Fi, złącza USB 2.0 i USB 3.0, a także wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 MP (720p HD).

Notebooki U300 i U400 zawierają procesory Intel Core drugiej generacji, a uruchamiają się w czasie poniżej 17 sekund dzięki opcjonalnej technologii RapidDrive SSD. Model U300 ma wyświetlacz HD o przekątnej 13,3″, a U400 — wyświetlacz HD o przekątnej 14″ i układ graficzny AMD Radeon HD5470M 1 GB. Oba modele mogą zawierać do 8 GB pamięci DDR3, do 1 TB miejsca na dysku twardym i do 256 GB miejsca na dysku SSD. Model U400 ma także wbudowany szczelinowy napęd DVD-RW.

Bateria Long Life Battery w notebooku U300 wystarczy na maksymalnie sześć godzin pracy, a w modelu U400 na maksymalnie siedem. W obu modelach zastosowano tę samą technologię oddychającej klawiatury co w U300s.

Notebooki IdeaPad U300s, U300 i U400 wyświetlają grafikę o jakości HD, mają wyjście HDMI oraz wbudowane głośniki stereo z technologią SRS Premium Surround Sound. Multimedia z komputera U300s Ultrabook lub przenośnych notebooków U300/U400 można wyświetlić bezprzewodowo na dużym ekranie za pomocą technologii Intel Wireless Display (WiDi).

Komputery Lenovo IdeaPad U300, U300s i U400 będą dostępne w Polsce pod koniec roku. Wszystkie trzy notebooki są dostępne w kolorze szarografitowym, a limitowana edycja modelu U300s także w kolorze pomarańczowym. Komputery te będą dostępne u wybranych dostawców oraz w witrynie www.lenovo.com od października 2011 r.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.