Lubię poniedziałki: Tak się strzela z LEGO. Dosłownie.

W pełni działające LEGO-karabiny z pewnością nigdy nie trafią do oficjalnej sprzedaży. A szkoda, bo są świetne!

Jack Streat to na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniający się z tłumu człowiek. Gdyby nie weekendowa niechęć do jakichkolwiek konstruktywnych zajęć w stylu sprzątania mieszkania, pewnie nigdy bym się o nim nie dowiedział. Los chciał jednak inaczej, YouTube zmusił mnie do krótkiej przerwy na prokrastynację i mym oczom ukazały się… w pełni działające karabiny z LEGO autorstwa Jacka. Musicie to zobaczyć!

Accuracy International Arctic Warfare

Fani Counter-Strike’a mogą kojarzyć policyjną wersję tego karabinu, rozpłynąć się w odmętach nostalgii i przypomnieć sobie najbardziej widowiskowe strzały oddane za pomocą AWP. Karabin ten zaprezentowano po raz pierwszy w 1982 roku i jak to bywa z bronią, policja i wojsko na całym świecie nadal lubią korzystać z tej konstrukcji, podczas wykonywania pokojowych misji gdzieś daleko.

Barret M82A1.50

Sam karabin jest o wiele bardziej imponujący w oryginale (szczególnie jeśli chodzi o siłę ognia), jednak wersji LEGO nie można odmówić „tego czegoś”. Dobrze, że nie widziałem tego filmu mając 10 lat. Okres przedświąteczny byłby piekłem dla moich rodziców…

M249 PARA

Gdybym dał się nabrać i uwierzył, że obchodzenie Helloween w Polsce to coś normalnego, to w tym roku M249 PARA z klocków LEGO byłoby moim elementem przebrania. Jeszcze nie wiem za co bym się przebrał co prawda, ale… sami zobaczcie.

Franchi SPAS 12

Włochy kojarzą mi się z jedzeniem, Alpami, śmiesznymi samochodami i od niedawna z shotgunem Franchi SPAS 12. Wersja LEGO nie jest wierną w 100% repliką i z pewnością nie dorównuje oryginałowi jeśli chodzi o „siłę przebicia”, ale jest za to w pełni działającą strzelbą zbudowaną z klocków LEGO. Cudo.

Glock 17

Dzięki kulturze masowej, która z jakiegoś niezrozumiałego powodu zaczęła promować muzykę Hip-Hopową w stopniu, który nie pozwala jej szczerze polubić przeciętnemu odbiorcy telewizyjnych kanałów muzycznych (chociaż, po głębszej chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że być może nie jest tak jak mi się wydaje, że jest), słowo „Glock” jest z pewnością jednym z najczęściej powtarzających się wyrazów w tekstach zagranicznych gwiazd muzyki. Ubocznym efektem oddziaływania kultury masowej jest poniższa konstrukcja z LEGO. Chociaż tyle…

HK416

O, a co my tu mamy? HK416! Solidna konstrukcja wprowadzona na rynek przez niemiecką firmę Heckler & Koch, która o dziwo opracowała ten karabin na potrzeby… Armii Amerykańskiej! Wersja LEGO niestety nie jest w stanie wypluć z siebie od 700 do 900 klocków na minutę, ale z pewnością możecie chodzić z nią po mieście bez większych problemów.

HK L85A2

Za pierwowzór tej zabaweczki posłużył karabin wykorzystywany równie często co chętnie przez Brytyjskie Siły Zbrojne. Zapaleni gracze z pewnością bardzo dobrze kojarzą ten model i doskonale potrafią z niego strzelać (w swojej ulubionej grze komputerowej rzecz jasna). Oprócz samego modelu, który chwyta mnie za serce równie mocno co pozostałe konstrukcje, chciałbym zwrócić uwagę na mini-strzelnicę zbudowaną z LEGO, która pojawia się pod koniec tego wideo.

Thompson M1921 (Tommy Gun)

No właśnie, dlaczego LEGO nigdy nie wzięło się za czasy prohibicji, z których każdy z Was na pewno kojarzy Ala Capone’a? Przecież byli piraci, dlaczego nie mogło być gangsterów?!

AK-47

Panie i Panowie, nawet nie będę się silił na wymyślenie czegokolwiek o najpopularniejszej broni na świecie, tudzież jej wersji zbudowanej z klocków LEGO. Avtomat Kalashnikova jaki jest, każdy widzi. Gdyby nie wzmożona chęć do uhonorowania autora, dałbym tą konstrukcję jako ostatnią, ale skoro sam Streat pisze, że jego najlepszy karabin to…

Lee Enfield Sniper Rifle

Według samego autora, jest to jego najlepsza konstrukcja. Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego wybrał akurat tą, jednak patrząc na całokształt jego dokonań i na stopień w jakim mi zaimponował, nie będę się spierał. Obejrzyjcie ten film, może ktoś zdoła mi wytłumaczyć, dlaczego poniższa zabawka jest lepsza niż pozostałe…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News