Microsoft opowiada o wyszukiwarce w Windows 8

Microsoft kontynuuje prezentowanie nam bezkompromisowych zmian w Windows 8. Tym razem opowiedział nam o wyszukiwarce systemowej, zoptymalizowanej zarówno pod klawiaturę i myszkę, jak i interfejs dotykowy.

Wyszukiwarka Windows zachowa swoje wszystkie dotychczasowe funkcje. Więc jeżeli używacie jej na tyle często, że wręcz posługujecie się składnią systemową – bez obaw, dalej będziecie mogli to robić. Microsoft nie zmienił również dotychczasowych skrótów klawiszowych, ale doszedł jeden nowy: [Windows] + W będzie wyszukiwał ustawień systemowych. Wyszukiwarka dalej będzie potrafiła autouzupełniać ścieżki dostępu do plików lokalnych i w sieci LAN.

Zmieni się natomiast prezentowanie wyników. Rezultaty będą podzielone na Aplikacje, Ustawienia i Pliki. Microsoft tłumaczy, że według jego badań, 67 procent użytkowników korzysta z systemowej wyszukiwarki do odnalezienia aplikacji, 22 procent do plików, a 9 procent do elementów Panelu Sterowania. Inne kategorie będą generowane na podstawie wykorzystywanych aplikacji w systemie, jednak domyślnie będą wyłączone, gdyż, jak się okazuje, ponoć tylko 0,05% użytkowników wyszukuje tego typu elementy (np. emaile, kontakty) za pomocą systemowej wyszukiwarki.

Dodatkowe nowości, to autokorekta, która zasugeruje poprawę zapytania, jeśli na komputerze nie ma pliku nazywającego się tak, jak wpisaliśmy, ale w podobny sposób, a także szczegółowe informacje o pliku w wynikach wyszukiwania, po najechaniu na nim kursorem.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.