Microsoft szykuje Xboksa 360 na nowy system operacyjny

Major Nelson poinformował na swoim blogu, że dziś użytkownicy Xboksa 360 otrzymają systemową aktualizację. Nie wniesie ona żadnych widocznych zmian, przygotowuje jednak konsolę na coś innego.
Tak będzie wyglądał nowy interfejs Xboksa 360

Tak będzie wyglądał nowy interfejs Xboksa 360

Dzisiejsza aktualizacja systemu Xbox 360 to niestety nie ów nowy system operacyjny, na który czekamy. To wydanie serwisowe, które najprawdopodobniej szykuje konsolę do tych dość solidnych zmian. To jednak tylko nasze spekulacje, bowiem Microsoft nie podał do wiadomości publicznej co dokładnie ma na celu owa łatka.

Spodziewamy się również, że wraz z nią konsola zyska nowe zabezpieczenia antypirackie. Niedawno pojawił się mod iXtreme LT 2.0+ autorstwa niejakiego C4eva, który umożliwia uruchomienie pirackich gier zapisanych w standardzie XGD3. Spodziewamy się, że właśnie przestał działać, aczkolwiek nie mamy jak tej informacji zweryfikować.

Prawdziwa ważna aktualizacja konsoli nastąpi na jesieni. Pojawi się interfejs Metro i lepsza obsługa kontrolera Kinect. Nie zabraknie aplikacji do Binga i YouTube’a, usprawnionej komunikacji między graczami i możliwości trzymania w chmurze swoich profili i zapisanych stanów gier. Ciekawą zmianą jest też wprowadzenie usługi Xbox LIVE TV, ta jednak najprawdopodobniej nie będzie dostępna w Polsce.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.